LT5400BIMS8E-5#PBF

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

LT5400BIMS8E-5#PBF

Производителот
Linear Technology (Analog Devices, Inc.)
Опис
RES ARRAY 4 RES 1M OHM 8TSSOP
Категорија
отпорници
Семејство
низи/мрежни отпорници
Серии
-
На залиха
40
Листови со податоци онлајн
LT5400BIMS8E-5#PBF PDF
Истражување
 • серија:LT5400
 • пакет:Tube
 • статус на дел:Active
 • тип на коло:Isolated
 • отпор (оми):1M
 • толеранција:±15%
 • број на отпорници:4
 • однос на совпаѓање на отпорниците:±0.025%
 • отпорник-однос-дрифт:±0.2ppm/°C
 • број на иглички:8
 • моќност по елемент:800mW
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • апликации:Voltage Divider (TCR Matched)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
 • добавувач уред пакет:8-MSOP-EP
 • големина / димензија:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
 • висина - седење (макс):0.043" (1.10mm)
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
YC122-JR-0739KL

YC122-JR-0739KL

Yageo

RES ARRAY 2 RES 39K OHM 0404

На залиха: 0

$0.00564

767143823GP

767143823GP

CTS Corporation

RES ARRAY 7 RES 82K OHM 14SOIC

На залиха: 0

$1.10390

4310R-102-182

4310R-102-182

J.W. Miller / Bourns

RES ARRAY 5 RES 1.8K OHM 10SIP

На залиха: 0

$0.63840

RMK33N17K96BB

RMK33N17K96BB

Vishay / Sfernice

SFERNICE THIN FILMS

На залиха: 0

$12.99760

PRA100I4-33R2BWBT

PRA100I4-33R2BWBT

Vishay / Sfernice

SFERNICE THIN FILMS

На залиха: 0

$8.11680

VSSR1603470JUF

VSSR1603470JUF

Vishay

RES ARRAY 8 RES 47 OHM 16SSOP

На залиха: 0

$1.36799

TC124-JR-0715KL

TC124-JR-0715KL

Yageo

RES ARRAY 4 RES 15K OHM 0804

На залиха: 0

$0.01327

TAS214BW

TAS214BW

Vishay / Sfernice

SFERNICE THIN FILMS

На залиха: 0

$12.48800

RAVF164DFT24R0

RAVF164DFT24R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES ARRAY 4 RES 24 OHM 1206

На залиха: 0

$0.01500

YC162-FR-07523RL

YC162-FR-07523RL

Yageo

RES ARRAY 2 RES 523 OHM 0606

На залиха: 0

$0.01681

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/6104-6-1-2-607618.jpg
Top