AC0805FR-074M7L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

AC0805FR-074M7L

Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 4.7M OHM 1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
Серии
-
На залиха
5000000
Листови со податоци онлајн
AC0805FR-074M7L PDF
Истражување
 • серија:AC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.7 MOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ERJ-3EKF5623V

ERJ-3EKF5623V

Panasonic

RES SMD 562K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 100.000

По нарачка: 100.000

$0.00660

RC0603FR-07118KL

RC0603FR-07118KL

Yageo

RES SMD 118K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 130.000

По нарачка: 130.000

$0.00250

WR08X2201FTL

WR08X2201FTL

Walsin Technology

RES 2.2K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 10.000

По нарачка: 10.000

$0.10000

RC1206FR-073K6L

RC1206FR-073K6L

Yageo

RES SMD 3.6K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 30.000.000

По нарачка: 30.000.000

$0.10000

RT0603FRE0733KL

RT0603FRE0733KL

Yageo

RES SMD 33K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 500.000

По нарачка: 500.000

$0.10000

RC0603FR-0791KL

RC0603FR-0791KL

Yageo

RES SMD 91K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 3.000.000

По нарачка: 3.000.000

$0.00060

WR04X4700FTL

WR04X4700FTL

Walsin Technology

RES 470 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 100

По нарачка: 100

$0.10000

RC0402JR-076M8L

RC0402JR-076M8L

Yageo

RES SMD 6.8M OHM 5% 1/16W 0402

На залиха: 5.960.000

По нарачка: 5.960.000

$0.10000

RC0402FR-0736KL

RC0402FR-0736KL

Yageo

RES SMD 36K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 2.120.000

По нарачка: 2.120.000

$0.10000

RC0603FR-07475KL

RC0603FR-07475KL

Yageo

RES SMD 475K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

По нарачка: 1.000.000

$0.10000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/6104-6-1-2-607618.jpg
Top