RT0603FRE0710KL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

RT0603FRE0710KL

Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 10K OHM 1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
Серии
-
На залиха
49350
Листови со податоци онлајн
RT0603FRE0710KL PDF
Истражување
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:10 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RC0201FR-07110RL

RC0201FR-07110RL

Yageo

RES SMD 110 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 21.519.180

По нарачка: 21.519.180

$0.10000

RC0603FR-07143KL

RC0603FR-07143KL

Yageo

RES SMD 143K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 29.154.404

По нарачка: 29.154.404

$0.10000

RC0603FR-072M1L

RC0603FR-072M1L

Yageo

RES SMD 2.1M OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.500.000

По нарачка: 1.500.000

$0.00080

RMCF0805FT910K

RMCF0805FT910K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 910K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 26.654.285

По нарачка: 26.654.285

$0.10000

CMP1206AFX-1004ELF

CMP1206AFX-1004ELF

J.W. Miller / Bourns

RESHIGHPOWERA 1206 1M 1% 3/4W TC

На залиха: 35.000

По нарачка: 35.000

$0.08500

RC0201FR-07820KL

RC0201FR-07820KL

Yageo

RES SMD 820K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 21.509.180

По нарачка: 21.509.180

$0.10000

RC1206JR-073R6L

RC1206JR-073R6L

Yageo

RES SMD 3.6 OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 6.206.985

По нарачка: 6.206.985

$0.13000

RN731JTTD7232D100

RN731JTTD7232D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 72.3K OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 280.700

По нарачка: 280.700

$0.06280

CRE2512-FZ-R001E-3

CRE2512-FZ-R001E-3

J.W. Miller / Bourns

RES 0.001 OHM 1% 3W 2512

На залиха: 680.000

По нарачка: 680.000

$0.25000

AC0603FR-077K15L

AC0603FR-077K15L

Yageo

RES SMD 7.15K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

По нарачка: 1.000.000

$0.00210

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/6104-6-1-2-607618.jpg
Top