RNF14BAE4K37

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

RNF14BAE4K37

Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 4.37K OHM 1/4W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
RNF14BAE4K37 PDF
Истражување
 • серија:RNF
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.37 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Safety
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNC55J5042BRB14

RNC55J5042BRB14

Vishay / Dale

ERC-55 50.4K .1% T-9 RNC55J5042B

На залиха: 0

$2.28760

WW10JT40R0

WW10JT40R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 40 OHM 10W 5% AXIAL

На залиха: 0

$0.76000

RNC50H2132DSRSL

RNC50H2132DSRSL

Vishay / Dale

RES 21.3K OHM 1/10W .5% AXIAL

На залиха: 0

$5.16800

CPR072R000JF10

CPR072R000JF10

Vishay / Dale

RES 2 OHM 7W 5% RADIAL

На залиха: 0

$13.50000

CFR-25JT-52-36R

CFR-25JT-52-36R

Yageo

RES 5% 1/4W AXIAL

На залиха: 0

$0.00908

RNC50H3831FSRSL

RNC50H3831FSRSL

Vishay / Dale

RES 3.83K OHM 1/10W 1% AXIAL

На залиха: 0

$3.86750

RNC50J9832BSB14

RNC50J9832BSB14

Vishay / Dale

RES 98.3K OHM 1/10W .1% AXIAL

На залиха: 0

$3.51120

MFR-50FRE52-383K

MFR-50FRE52-383K

Yageo

RES MF 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 0

$0.02008

TR100JBX1R00

TR100JBX1R00

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1 OHM 100W 5% TO247-2

На залиха: 0

$6.56000

H4P8K66DZA

H4P8K66DZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 8.66K OHM 1W 0.5% AXIAL

На залиха: 0

$0.56818

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/6104-6-1-2-607618.jpg
Top