RNF14BTE2K55

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

RNF14BTE2K55

Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 2.55K OHM 1/4W .1% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
RNF14BTE2K55 PDF
Истражување
 • серија:RNF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.55 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Flame Retardant Coating, Safety
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNX02539M2FNWF

RNX02539M2FNWF

Vishay / Dale

RES 39.2M OHM 1% 1/2W AXIAL

На залиха: 0

$3.31376

FMP200FRE52-36K5

FMP200FRE52-36K5

Yageo

RES MF 2W 1% AXIAL

На залиха: 0

$0.04062

KNP100JB-73-0R47

KNP100JB-73-0R47

Yageo

RES WW 1W 5% AXIAL

На залиха: 0

$0.05513

CW0104R640JE12

CW0104R640JE12

Vishay / Dale

RES 4.64 OHM 13W 5% AXIAL

На залиха: 0

$1.76820

RSF2JT20R0

RSF2JT20R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 20 OHM 2W 5% AXIAL

На залиха: 0

$0.26000

RNF14FTC158K

RNF14FTC158K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 158K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 0

$0.01530

MRS25000C2491FC100

MRS25000C2491FC100

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

RES 2.49K OHM 0.6W 1% AXIAL

На залиха: 0

$0.06480

CP0007220R0KE663

CP0007220R0KE663

Vishay / Dale

RES 220 OHM 7W 10% AXIAL

На залиха: 0

$0.26190

RLR05C2003GSRE5

RLR05C2003GSRE5

Vishay / Dale

ERL-05 200K 2% T-1 RLR05C2003GS

На залиха: 0

$0.82650

RLR07C2370FPRE6

RLR07C2370FPRE6

Vishay / Dale

RES 237 OHM 1% 1/4W AXIAL

На залиха: 0

$0.38038

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/6104-6-1-2-607618.jpg
Top