PSP7WSJB-39R

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

PSP7WSJB-39R

Производителот
Yageo
Опис
RES 39 OHM 7W 5% AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
PSP7WSJB-39R PDF
Истражување
 • серија:PSP
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:39 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):7W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
 • температурен коефициент:-
 • Работна температура:-55°C ~ 350°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.354" Square x 0.984" L (9.00mm x 25.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RNC65K3921FPRE6

RNC65K3921FPRE6

Vishay / Dale

ERC-65 3.92K 1% T-1 RNC65K3921FP

На залиха: 0

$5.24020

RNC60K7501FSRE5

RNC60K7501FSRE5

Vishay / Dale

ERC-55-200 7.5K 1% T-1 RNC60K750

На залиха: 0

$1.16907

RLR07C6340FSRE8

RLR07C6340FSRE8

Vishay / Dale

ERL-07 634 1% T-1 RLR07C6340FS R

На залиха: 0

$0.38038

RN70D1543FBSL

RN70D1543FBSL

Vishay / Dale

RES 154K OHM 3/4W 1% AXIAL

На залиха: 0

$1.51200

ERC551K6200FEEB500

ERC551K6200FEEB500

Vishay / Dale

ERC-55-500 1.62K 1% T-9 EB E3

На залиха: 0

$0.51338

RLR07C3003FSRE7

RLR07C3003FSRE7

Vishay / Dale

ERL-07 300K 1% T-1 RLR07C3003FS

На залиха: 0

$0.83657

FMP200FBE52-787R

FMP200FBE52-787R

Yageo

RES MF 2W 1% AXIAL

На залиха: 0

$0.04062

RLR05C5102GRRE7

RLR05C5102GRRE7

Vishay / Dale

ERL-05 51K 2% T-1 RLR05C5102GR R

На залиха: 0

$0.73283

H4P8K66DZA

H4P8K66DZA

TE Connectivity AMP Connectors

RES 8.66K OHM 1W 0.5% AXIAL

На залиха: 0

$0.56818

MFR200FBE73-12R6

MFR200FBE73-12R6

Yageo

RES MF 2W 1% AXIAL

На залиха: 0

$0.05553

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/6104-6-1-2-607618.jpg
Top