CPR0362R00KE31

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

CPR0362R00KE31

Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 62 OHM 3W 10% RADIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
CPR0362R00KE31 PDF
Истражување
 • серија:CPR
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:62 Ohms
 • толеранција:±10%
 • моќност (вати):3W
 • составот:Wirewound
 • карактеристики:Flame Proof, Safety
 • температурен коефициент:±400ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 275°C
 • пакет / куќиште:Radial
 • добавувач уред пакет:-
 • големина / димензија:0.906" L x 0.375" W (23.00mm x 9.53mm)
 • висина - седење (макс):0.375" (9.53mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RWR80S2R98FRB12

RWR80S2R98FRB12

Vishay / Dale

RES 2.98 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 0

$5.26400

RLP01R1200FS14MG7

RLP01R1200FS14MG7

Vishay / Sfernice

SFERNICE FIXED RESISTORS

На залиха: 0

$5.69120

ERC70205K00BEEK500

ERC70205K00BEEK500

Vishay / Dale

ERC-70-500 205K .1% T-9 EK E3

На залиха: 0

$13.84600

RNR55H7681FMR36

RNR55H7681FMR36

Vishay / Dale

ERC-55 7.68K 1% T-2 RNR55H7681FM

На залиха: 0

$0.56658

RNC50H1821FSRE531

RNC50H1821FSRE531

Vishay / Dale

ERC-50-31 1.82K 1% T-2 RNC50H182

На залиха: 0

$1.37850

RNC60J3651FSBSL

RNC60J3651FSBSL

Vishay / Dale

RES 3.65K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 0

$4.65600

RN60C4990BB14

RN60C4990BB14

Vishay / Dale

RES 499 OHM 1/4W .1% AXIAL

На залиха: 0

$1.26000

RLR32C21R5FRRSL

RLR32C21R5FRRSL

Vishay / Dale

RES 21.5 OHM 1% 1W AXIAL

На залиха: 0

$3.63150

RNC55H1604DSRE7

RNC55H1604DSRE7

Vishay / Dale

ERC-55 1.6M .5% T-2 RNC55H1604DS

На залиха: 0

$6.15790

RNC60J16R0BRR36

RNC60J16R0BRR36

Vishay / Dale

ERC-55-200 16 .1% T-9 RNC60J16R0

На залиха: 0

$4.48210

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/6104-6-1-2-607618.jpg
Top