1206Y2000510FQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

1206Y2000510FQT

Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 51PF 200V C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
1206Y2000510FQT PDF
Истражување
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:51 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss, Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1825J5000270KCT

1825J5000270KCT

Syfer

CAP CER 27PF 500V C0G/NP0 1825

На залиха: 0

$1.51158

1210Y0500183JFT

1210Y0500183JFT

Syfer

CAP CER 0.018UF 50V C0G/NP0 1210

На залиха: 0

$1.07336

1825J2000822FCR

1825J2000822FCR

Syfer

CAP CER 8200PF 200V C0G/NP0 1825

На залиха: 0

$8.29906

1210Y0250564JXR

1210Y0250564JXR

Syfer

CAP CER 0.56UF 25V X7R 1210

На залиха: 0

$0.82194

1812Y2500821GCT

1812Y2500821GCT

Syfer

CAP CER 820PF 250V C0G/NP0 1812

На залиха: 0

$1.50223

CKR06BX224KRV

CKR06BX224KRV

Elco (AVX)

CAP CER RADIAL

На залиха: 0

$1.75467

VJ1206Y393MXQCW1BC

VJ1206Y393MXQCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.039UF 10V X7R 1206

На залиха: 0

$0.03146

1812J6300392JAT

1812J6300392JAT

Syfer

CAP CER 3900PF 630V C0G/NP0 1812

На залиха: 0

$1.53519

1808J0160471MXT

1808J0160471MXT

Syfer

CAP CER 470PF 16V X7R 1808

На залиха: 0

$0.30209

2220Y1K20391JCR

2220Y1K20391JCR

Syfer

CAP CER 390PF 1.2KV C0G/NP0 2220

На залиха: 0

$1.52915

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/MRCH-07-600084.jpg
Top