1210Y5000472JXT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

1210Y5000472JXT

Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 4700PF 500V X7R 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
1210Y5000472JXT PDF
Истражување
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4700 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
GA0402A4R7BXBAC31G

GA0402A4R7BXBAC31G

Vishay / Vitramon

CAP CER 4.7PF 100V C0G/NP0 0402

На залиха: 0

$0.08378

1206J0630182FAT

1206J0630182FAT

Syfer

CAP CER 1800PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 0

$1.21064

C315C301G3G5TA

C315C301G3G5TA

KEMET

CAP CER 300PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 0

$0.33196

1825J1K20390FCR

1825J1K20390FCR

Syfer

CAP CER 39PF 1.2KV C0G/NP0 1825

На залиха: 0

$4.71492

GA1812A102GBGAR31G

GA1812A102GBGAR31G

Vishay / Vitramon

CAP CER 1000PF 1KV C0G/NP0 1812

На залиха: 0

$0.49747

GRM022R61A682ME19L

GRM022R61A682ME19L

TOKO / Murata

CAP CER 6800PF 10V X5R 01005

На залиха: 0

$0.00658

C0805C270M4HAC7800

C0805C270M4HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 27PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 0

$0.01003

VJ0805D1R9CLXAC

VJ0805D1R9CLXAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.9PF 25V NP0 0805

На залиха: 0

$0.22973

C317C183J3G5TA

C317C183J3G5TA

KEMET

CAP CER 0.018UF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 0

$0.17055

1812Y4K00271JXR

1812Y4K00271JXR

Syfer

CAP CER 270PF 4KV X7R 1812

На залиха: 0

$0.67033

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/MRCH-07-600084.jpg
Top