1206Y0630270GAT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

1206Y0630270GAT

Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 27PF 63V C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
1206Y0630270GAT PDF
Истражување
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:27 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ1812Y563KXEAT

VJ1812Y563KXEAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.056UF 500V X7R 1812

На залиха: 0

$0.43443

2225J1K00330GFT

2225J1K00330GFT

Syfer

CAP CER 33PF 1KV C0G/NP0 2225

На залиха: 0

$4.82488

1808JA250180GCRSP

1808JA250180GCRSP

Syfer

CAP CER 18PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 0

$1.02760

C330C182KAG5TA7301

C330C182KAG5TA7301

KEMET

CAP CER 1800PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 0

$0.16269

2211JA250561FCTSP

2211JA250561FCTSP

Syfer

CAP CER 560PF 250V C0G/NP0 2211

На залиха: 0

$7.56000

VJ0603D181MLXAR

VJ0603D181MLXAR

Vishay / Vitramon

CAP CER 180PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 0

$0.11732

1808Y5000220KCR

1808Y5000220KCR

Syfer

CAP CER 22PF 500V C0G/NP0 1808

На залиха: 0

$0.29426

C0603Y471K5RACAUTO

C0603Y471K5RACAUTO

KEMET

CAP CER 470PF 50V X7R 0603 AUTO

На залиха: 2.427

$0.43000

VJ0805D3R9DXCAJ

VJ0805D3R9DXCAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 3.9PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 0

$0.19278

CDR01BP100BJUP\M1K

CDR01BP100BJUP\M1K

Elco (AVX)

CAP CER SMP MLC HI-REL

На залиха: 0

$0.73920

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/MRCH-07-600084.jpg
Top