1812J2500821KCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

1812J2500821KCT

Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 820PF 250V C0G/NP0 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
1812J2500821KCT PDF
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:820 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210J0630182JCR

1210J0630182JCR

Syfer

CAP CER 1800PF 63V C0G/NP0 1210

На залиха: 0

$0.40995

GA0603A271FBCAT31G

GA0603A271FBCAT31G

Vishay / Vitramon

CAP CER 270PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 0

$0.15287

CC0603JRNPO0BN271

CC0603JRNPO0BN271

Yageo

CAP CER 270PF 100V C0G/NPO 0603

На залиха: 2.362

$0.12000

C0805C270M4HAC7800

C0805C270M4HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 27PF 16V ULTRA STAB

На залиха: 0

$0.01003

0805J0160183JDT

0805J0160183JDT

Syfer

CAP CER 0.018UF 16V X7R 0805

На залиха: 0

$0.29297

1808Y1000220GCT

1808Y1000220GCT

Syfer

CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 1808

На залиха: 0

$0.53176

SR151A150KAR

SR151A150KAR

Elco (AVX)

CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL

На залиха: 0

$0.12870

C1206C183K8JACAUTO

C1206C183K8JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.018UF 10V U2J 1206

На залиха: 0

$0.11897

C1210C162G5HAC7800

C1210C162G5HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 1.6NF 50V ULTRA STA

На залиха: 0

$0.08120

1808Y2500153JXT

1808Y2500153JXT

Syfer

CAP CER 0.015UF 250V X7R 1808

На залиха: 0

$0.42458

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/MRCH-07-600084.jpg
Top