C0805X102M5RECAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

C0805X102M5RECAUTO

Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0805 1NF 50V X7R 20%
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
C0805X102M5RECAUTO PDF
Истражување
 • серија:ESD SMD Auto X7R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (0.98mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0603X100G1HACAUTO

C0603X100G1HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 10PF 100V ULTRA STA

На залиха: 0

$0.02592

2225J1000180JFT

2225J1000180JFT

Syfer

CAP CER 18PF 100V C0G/NP0 2225

На залиха: 0

$3.20063

0603J0160270FFR

0603J0160270FFR

Syfer

CAP CER 27PF 16V C0G/NP0 0603

На залиха: 0

$0.76291

1206J2000563MDT

1206J2000563MDT

Syfer

CAP CER 0.056UF 200V X7R 1206

На залиха: 0

$0.42679

C335C473K1G5TA7301

C335C473K1G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.047UF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 0

$0.29727

1812J2000100FCR

1812J2000100FCR

Syfer

CAP CER 10PF 200V C0G/NP0 1812

На залиха: 0

$2.36838

C1206X152GAGEC7800

C1206X152GAGEC7800

KEMET

CAP CER 1206 1.5NF 250V C0G 2%

На залиха: 0

$0.34168

0805Y5000120FFR

0805Y5000120FFR

Syfer

CAP CER 12PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 0

$0.66976

CDR01BP100BJUP\M1K

CDR01BP100BJUP\M1K

Elco (AVX)

CAP CER SMP MLC HI-REL

На залиха: 0

$0.73920

HMK212BJ683KG-T

HMK212BJ683KG-T

TAIYO YUDEN

CAP CER 68000PF 100V X5R 0805

На залиха: 0

$0.05009

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/MRCH-07-600084.jpg
Top