AC0805FRNPO9BN220

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

AC0805FRNPO9BN220

Производителот
Yageo
Опис
CAP CER 22PF 50V C0G 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
AC0805FRNPO9BN220 PDF
Истражување
 • серија:AC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:22 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.028" (0.70mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220J1000684KDR

2220J1000684KDR

Syfer

CAP CER 0.68UF 100V X7R 2220

На залиха: 0

$2.99390

0805J1000150KCR

0805J1000150KCR

Syfer

CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 0

$0.12073

CDR31BP221BKZPAT

CDR31BP221BKZPAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 220PF 100V 10% BP 0805

На залиха: 0

$0.30879

1825Y0500473JXR

1825Y0500473JXR

Syfer

CAP CER 0.047UF 50V X7R 1825

На залиха: 0

$2.47870

2220YA250102MXRB16

2220YA250102MXRB16

Syfer

CAP CER 1000PF 250V X7R 2220

На залиха: 0

$1.13256

CK05BX122KTR1

CK05BX122KTR1

Elco (AVX)

CAP CER RADIAL

На залиха: 0

$0.42011

C1210X919D4HAC7800

C1210X919D4HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 9.1PF 16V ULTRA STA

На залиха: 0

$0.07896

1825J6300821MXT

1825J6300821MXT

Syfer

CAP CER 820PF 630V X7R 1825

На залиха: 0

$1.46007

1210J5000561KFT

1210J5000561KFT

Syfer

CAP CER 560PF 500V C0G/NP0 1210

На залиха: 0

$0.43258

C1206C339C1HACAUTO

C1206C339C1HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 3.3PF 100V ULTRA ST

На залиха: 0

$0.03678

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/MRCH-07-600084.jpg
Top