C1210X229D1HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

C1210X229D1HACAUTO

Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1210 2.2PF 100V ULTRA ST
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
C1210X229D1HACAUTO PDF
Истражување
 • серија:SMD Auto X8R HT150C Flex
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2.2 pF
 • толеранција:±0.5pF
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (0.98mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C1206X309C3HACAUTO

C1206X309C3HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 3PF 25V ULTRA STABL

На залиха: 0

$0.06227

0805Y1502P40BQT

0805Y1502P40BQT

Syfer

CAP CER 2.4PF 150V C0G/NP0 0805

На залиха: 0

$0.47253

1210Y0500183JFT

1210Y0500183JFT

Syfer

CAP CER 0.018UF 50V C0G/NP0 1210

На залиха: 0

$1.07336

GA1812Y823KBBAT31G

GA1812Y823KBBAT31G

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.082UF 100V X7R 1812

На залиха: 0

$0.32036

SCC1812X472K202TG

SCC1812X472K202TG

Holy Stone Enterprise

CAP CER 4700PF 250VAC X7R 1812

На залиха: 3.000

$1.03000

C410C221JAG5TA

C410C221JAG5TA

KEMET

CAP CER 220PF 250V C0G/NP0 AXIAL

На залиха: 0

$0.10672

C2220C103MBGAC7800

C2220C103MBGAC7800

KEMET

CAP CER 10000PF 630V 2220

На залиха: 1.072

$1.78000

GA0805Y274KXJBR31G

GA0805Y274KXJBR31G

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.27UF 16V X7R 0805

На залиха: 0

$0.07491

GRM319R72A182KA01J

GRM319R72A182KA01J

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 0

$0.03678

1812J1000474JDT

1812J1000474JDT

Syfer

CAP CER 0.47UF 100V X7R 1812

На залиха: 0

$2.14330

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/MRCH-07-600084.jpg
Top