C0603X101K5HAC7867

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

C0603X101K5HAC7867

Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0603 100PF 50V ULTRA STA
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
C0603X101K5HAC7867 PDF
Истражување
 • серија:SMD Comm X8R HT150C Flex
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:100 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.037" (0.95mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210Y1000473JET

1210Y1000473JET

Syfer

CAP CER 0.047UF 100V X7R 1210

На залиха: 0

$0.78436

0402YD224KAT4A

0402YD224KAT4A

Elco (AVX)

CAP CER SMD

На залиха: 0

$0.02069

C333C563K1G5TA

C333C563K1G5TA

KEMET

CAP CER RAD 56NF 100V C0G 10%

На залиха: 0

$0.48530

1825Y0500473JXR

1825Y0500473JXR

Syfer

CAP CER 0.047UF 50V X7R 1825

На залиха: 0

$2.47870

1210J1000332GAR

1210J1000332GAR

Syfer

CAP CER 3300PF 100V C0G/NP0 1210

На залиха: 0

$1.23984

VJ0603D270GLXAC

VJ0603D270GLXAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 27PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 0

$0.40250

1206J0100224JXR

1206J0100224JXR

Syfer

CAP CER 0.22UF 10V X7R 1206

На залиха: 0

$0.34689

CDR33BX223BKUS

CDR33BX223BKUS

KEMET

CAP CER 0.022UF 100V BX 1210

На залиха: 0

$0.43175

C0603X152K1HACAUTO

C0603X152K1HACAUTO

KEMET

SMD AUTO X8R HT150C FLEX, CERAMI

На залиха: 0

$0.22376

0805J2004P70CQT

0805J2004P70CQT

Syfer

CAP CER 4.7PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 0

$0.43377

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/MRCH-07-600084.jpg
Top