C0402C391J1GACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

C0402C391J1GACAUTO

Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 0402
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
-
Истражување
 • серија:SMD Auto C0G
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:390 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.022" (0.55mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
GJM0335C2A9R9BB01D

GJM0335C2A9R9BB01D

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 0

$0.05277

1808Y2K50180KCR

1808Y2K50180KCR

Syfer

CAP CER 18PF 2.5KV C0G/NP0 1808

На залиха: 0

$0.36717

C0603X102M1REC7867

C0603X102M1REC7867

KEMET

CAP CER 1000PF 100V X7R 0603

На залиха: 0

$0.02132

1825Y0630333KCR

1825Y0630333KCR

Syfer

CAP CER 0.033UF 63V C0G/NP0 1825

На залиха: 0

$2.53428

0603Y0500820JCR

0603Y0500820JCR

Syfer

CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 0

$0.12593

1206J0250330FFR

1206J0250330FFR

Syfer

CAP CER 33PF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 0

$0.96992

C0603C104K3RALTU

C0603C104K3RALTU

KEMET

CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603

На залиха: 3.451

$0.77000

1210Y1K00102KAR

1210Y1K00102KAR

Syfer

CAP CER 1000PF 1KV C0G/NP0 1210

На залиха: 0

$0.52243

SR151C682KAR

SR151C682KAR

Elco (AVX)

CAP CER 6800PF 100V X7R RADIAL

На залиха: 626

$0.44000

2225J0100560JCR

2225J0100560JCR

Syfer

CAP CER 56PF 10V C0G/NP0 2225

На залиха: 0

$2.45714

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/MRCH-07-600084.jpg
Top