FCPF190N65S3L1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

FCPF190N65S3L1

Производителот
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
Опис
MOSFET N-CH 650V 14A TO220F-3
Категорија
дискретни полупроводнички производи
Семејство
транзистори - фетови, мосфети - единечни
Серии
-
На залиха
640475000
Листови со податоци онлајн
FCPF190N65S3L1 PDF
Истражување
 • серија:SuperFET® III
 • пакет:Tube
 • статус на дел:Last Time Buy
 • тип на стапало:N-Channel
 • технологија:MOSFET (Metal Oxide)
 • одвод до извор напон (vdss):650 V
 • струја - континуирано одвод (ид) @ 25°c:14A (Tc)
 • погонски напон (максимално вклучено, мин. rds вклучено):10V
 • rds на (макс) @ id, vgs:190mOhm @ 7A, 10V
 • vgs(th) (max) @ id:4.5V @ 1.4mA
 • полнење на портата (qg) (макс) @ vgs:30 nC @ 10 V
 • vgs (макс):±30V
 • влезен капацитет (ciss) (макс) @ vds:1225 pF @ 400 V
 • карактеристика на стапалата:-
 • дисипација на енергија (макс):33W (Tc)
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C (TJ)
 • тип на монтирање:Through Hole
 • добавувач уред пакет:TO-220F-3
 • пакет / куќиште:TO-220-3 Full Pack
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
NTMFS4C020NT1G

NTMFS4C020NT1G

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

MOSFET N-CH 30V 47A/303A 5DFN

На залиха: 0

$0.95700

CPH3413-TL-E

CPH3413-TL-E

Rochester Electronics

N-CHANNEL SILICON MOSFET

На залиха: 0

$0.23900

IPD053N06NATMA1

IPD053N06NATMA1

IR (Infineon Technologies)

MOSFET N-CH 60V 18A/45A TO252-3

На залиха: 477

$1.37000

STF28N60M2

STF28N60M2

STMicroelectronics

MOSFET N-CH 600V 24A TO220FP

На залиха: 741

$2.92000

RD3P175SNFRATL

RD3P175SNFRATL

ROHM Semiconductor

MOSFET N-CH 100V 17.5A TO252

На залиха: 2.368

$1.64000

IRFP451

IRFP451

Rochester Electronics

N-CHANNEL POWER MOSFET

На залиха: 538

$3.60000

SIHP33N60EF-GE3

SIHP33N60EF-GE3

Vishay / Siliconix

MOSFET N-CH 600V 33A TO220AB

На залиха: 317

$6.68000

ECH8315-TL-H

ECH8315-TL-H

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

MOSFET P-CH 30V 7.5A 8ECH

На залиха: 258.236.000

$0.65000

SPB21N50C3ATMA1

SPB21N50C3ATMA1

IR (Infineon Technologies)

MOSFET N-CH 560V 21A TO263-3

На залиха: 1.047

$4.11000

TK7S10N1Z,LQ

TK7S10N1Z,LQ

Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation

MOSFET N-CH 100V 7A DPAK

На залиха: 0

$1.42000

Категорија на производи

диоди - rf
1815 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/BAT-17-05W-H6327-883622.jpg
тиристори - scrs
4060 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/S6008VS3-843153.jpg
тиристори - триаци
3570 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/QJ8016LH4TP-883642.jpg
Top