FQAF11N90C

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

FQAF11N90C

Производителот
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
Опис
MOSFET N-CH 900V 7A TO3PF
Категорија
дискретни полупроводнички производи
Семејство
транзистори - фетови, мосфети - единечни
Серии
-
На залиха
296
Листови со податоци онлајн
FQAF11N90C PDF
Истражување
 • серија:QFET®
 • пакет:Tube
 • статус на дел:Active
 • тип на стапало:N-Channel
 • технологија:MOSFET (Metal Oxide)
 • одвод до извор напон (vdss):900 V
 • струја - континуирано одвод (ид) @ 25°c:7A (Tc)
 • погонски напон (максимално вклучено, мин. rds вклучено):10V
 • rds на (макс) @ id, vgs:1.1Ohm @ 3.5A, 10V
 • vgs(th) (max) @ id:5V @ 250µA
 • полнење на портата (qg) (макс) @ vgs:80 nC @ 10 V
 • vgs (макс):±30V
 • влезен капацитет (ciss) (макс) @ vds:3290 pF @ 25 V
 • карактеристика на стапалата:-
 • дисипација на енергија (макс):120W (Tc)
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C (TJ)
 • тип на монтирање:Through Hole
 • добавувач уред пакет:TO-3PF
 • пакет / куќиште:TO-3P-3 Full Pack
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
IRFP064PBF

IRFP064PBF

Vishay / Siliconix

MOSFET N-CH 60V 70A TO247-3

На залиха: 1.206

$4.84000

2SK2463T100

2SK2463T100

ROHM Semiconductor

MOSFET N-CH 60V 2A MPT3

На залиха: 1.000

$0.72000

IPA80R1K0CEXKSA1

IPA80R1K0CEXKSA1

Rochester Electronics

MOSFET N-CH 800V 3.6A TO220

На залиха: 0

$0.60000

FQP10N20C

FQP10N20C

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

MOSFET N-CH 200V 9.5A TO220-3

На залиха: 261

$1.14000

EPC2030

EPC2030

EPC

GANFET NCH 40V 31A DIE

На залиха: 3.077

$7.20000

RJK03M5DPA-00#J5A

RJK03M5DPA-00#J5A

Renesas Electronics America

MOSFET N-CH 30V 30A 8WPAK

На залиха: 0

$0.66299

HUF76629D3S

HUF76629D3S

Rochester Electronics

MOSFET N-CH 100V 20A TO252AA

На залиха: 46.400

$0.70000

AOW15S65

AOW15S65

Alpha and Omega Semiconductor, Inc.

MOSFET N-CH 650V 15A TO262

На залиха: 0

$1.71248

SIHG30N60E-GE3

SIHG30N60E-GE3

Vishay / Siliconix

MOSFET N-CH 600V 29A TO247AC

На залиха: 414

$6.70000

SIHB8N50D-GE3

SIHB8N50D-GE3

Vishay / Siliconix

MOSFET N-CH 500V 8.7A TO263

На залиха: 0

$0.81345

Категорија на производи

диоди - rf
1815 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/BAT-17-05W-H6327-883622.jpg
тиристори - scrs
4060 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/S6008VS3-843153.jpg
тиристори - триаци
3570 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/QJ8016LH4TP-883642.jpg
Top