NTMFS6B05NT1G

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

NTMFS6B05NT1G

Производителот
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
Опис
MOSFET N-CH 100V 16A/104A 5DFN
Категорија
дискретни полупроводнички производи
Семејство
транзистори - фетови, мосфети - единечни
Серии
-
На залиха
709
Листови со податоци онлајн
NTMFS6B05NT1G PDF
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • тип на стапало:N-Channel
 • технологија:MOSFET (Metal Oxide)
 • одвод до извор напон (vdss):100 V
 • струја - континуирано одвод (ид) @ 25°c:16A (Ta), 104A (Tc)
 • погонски напон (максимално вклучено, мин. rds вклучено):6V, 10V
 • rds на (макс) @ id, vgs:8mOhm @ 20A, 10V
 • vgs(th) (max) @ id:4V @ 250µA
 • полнење на портата (qg) (макс) @ vgs:44 nC @ 10 V
 • vgs (макс):±20V
 • влезен капацитет (ciss) (макс) @ vds:3100 pF @ 50 V
 • карактеристика на стапалата:-
 • дисипација на енергија (макс):3.3W (Ta), 138W (Tc)
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C (TJ)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • добавувач уред пакет:5-DFN (5x6) (8-SOFL)
 • пакет / куќиште:8-PowerTDFN
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
FQPF4N80

FQPF4N80

Rochester Electronics

MOSFET N-CH 800V 2.2A TO220F

На залиха: 6.114

$0.83000

IPB025N10N3GATMA1

IPB025N10N3GATMA1

IR (Infineon Technologies)

MOSFET N-CH 100V 180A TO263-7

На залиха: 25

$6.58000

BSC090N03MSGATMA1

BSC090N03MSGATMA1

Rochester Electronics

MOSFET N-CH 30V 12A/48A TDSON

На залиха: 20.000

$0.21000

TP2502N8-G

TP2502N8-G

Roving Networks / Microchip Technology

MOSFET P-CH 20V 630MA TO243AA

На залиха: 1.841

$1.33000

SK8603150L

SK8603150L

Panasonic

MOSFET N-CH 30V 26A/89A 8HSO

На залиха: 3.000

$1.26000

IRFH7085TRPBF

IRFH7085TRPBF

IR (Infineon Technologies)

MOSFET N-CH 60V 100A PQFN

На залиха: 4.487

$1.82000

NVB5860NLT4G

NVB5860NLT4G

Rochester Electronics

MOSFET N-CH 60V 220A D2PAK-3

На залиха: 4.040

$2.18000

BUK653R5-55C,127

BUK653R5-55C,127

Rochester Electronics

PFET, 120A I(D), 55V, 0.0055OHM,

На залиха: 4.931

$0.96000

FDMS7678

FDMS7678

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

MOSFET N-CH 30V 17.5A/26A 8PQFN

На залиха: 2.231

$0.66000

FQAF13N80

FQAF13N80

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

MOSFET N-CH 800V 8A TO3PF

На залиха: 78

$4.89000

Категорија на производи

диоди - rf
1815 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/BAT-17-05W-H6327-883622.jpg
тиристори - scrs
4060 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/S6008VS3-843153.jpg
тиристори - триаци
3570 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/QJ8016LH4TP-883642.jpg
Top