DSB1A80

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

DSB1A80

Производителот
Roving Networks / Microchip Technology
Опис
DIODE SCHOTTKY 80V 1A DO204AL
Категорија
дискретни полупроводнички производи
Семејство
диоди - исправувачи - единечни
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
DSB1A80 PDF
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • тип на диода:Schottky
 • напон - dc обратна (vr) (макс):80 V
 • тековно - просечно исправено (io):1A
 • напон - напред (vf) (max) @ ако:690 mV @ 1 A
 • брзина:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
 • време на обратно закрепнување (trr):-
 • струја - обратно истекување @ vr:100 µA @ 80 V
 • капацитет @ vr, f:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:DO-204AL, DO-41, Axial
 • добавувач уред пакет:DO-204AL (DO-41)
 • работна температура - спој:-
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
BYG21MHE3_A/H

BYG21MHE3_A/H

Vishay General Semiconductor – Diodes Division

DIODE AVALANCHE 1KV 1.5A DO214AC

На залиха: 0

$0.14765

CDBU0130-HF

CDBU0130-HF

Comchip Technology

DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 0603

На залиха: 24.000

$0.07304

JANTXV1N5190

JANTXV1N5190

Roving Networks / Microchip Technology

DIODE GEN PURP 600V 3A AXIAL

На залиха: 0

$13.52000

BAV19 A0G

BAV19 A0G

TSC (Taiwan Semiconductor)

DIODE GEN PURP 100V 200MA DO35

На залиха: 0

$0.02574

SCS210KE2C

SCS210KE2C

ROHM Semiconductor

DIODE SCHOTTKY 1200V 10A TO247

На залиха: 0

$12.70000

HSB123TR-E

HSB123TR-E

Rochester Electronics

DIODE FOR HIGH SPEED SWITCHING

На залиха: 62.700

$0.06000

VS-305URA200

VS-305URA200

Vishay General Semiconductor – Diodes Division

DIODE GEN PURP 2KV 300A DO9

На залиха: 0

$132.45250

1SS401(TE85L,F)

1SS401(TE85L,F)

Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation

DIODE SCHOTTKY 20V 300MA SC70

На залиха: 2.359

$0.29000

F40A

F40A

Semtech

DIODE GEN PURP 4KV 100MA AXIAL

На залиха: 0

$60.43500

AS3BDHM3_A/H

AS3BDHM3_A/H

Vishay General Semiconductor – Diodes Division

DIODE AVALANCHE 200V 3A DO214AA

На залиха: 0

$0.17902

Категорија на производи

диоди - rf
1815 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/BAT-17-05W-H6327-883622.jpg
тиристори - scrs
4060 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/S6008VS3-843153.jpg
тиристори - триаци
3570 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/QJ8016LH4TP-883642.jpg
Top