LPS33WTR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

LPS33WTR

Производителот
STMicroelectronics
Опис
MEMS PRESSURE SENSOR: 260-1260 H
Категорија
сензори, трансдуктори
Семејство
сензори за притисок, трансдуцери
Серии
-
На залиха
81
Листови со податоци онлајн
-
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • апликации:Board Mount
 • тип на притисок:Absolute
 • работен притисок:3.77PSI ~ 18.27PSI (26kPa ~ 126kPa)
 • излезен тип:I²C, SPI
 • излез:24 b
 • точност:±0.015PSI (±0.1kPa)
 • напон - напојување:1.7V ~ 3.6V
 • големина на порта:-
 • стил на пристаниште:No Port
 • карактеристики:Temperature Compensated
 • стил на завршување:SMD (SMT) Tab
 • максимален притисок:290.08PSI (2000kPa)
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • пакет / куќиште:LGA
 • добавувач уред пакет:10-CCLGA (3.3x3.3)
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
P51-300-G-M-I36-20MA-000-000

P51-300-G-M-I36-20MA-000-000

SSI Technologies, Inc.

SENSOR 300PSI M10-1.0 6G 4-20MA

На залиха: 0

$203.50400

P51-15-A-J-MD-20MA-000-000

P51-15-A-J-MD-20MA-000-000

SSI Technologies, Inc.

SENSOR 15PSI 3/8-24 UNF 4-20MA

На залиха: 0

$134.56800

P51-100-G-AD-I12-5V-000-000

P51-100-G-AD-I12-5V-000-000

SSI Technologies, Inc.

SENSOR 100PSI 7/16-20UNF 1-5V

На залиха: 0

$130.14400

P51-1500-A-AD-MD-5V-000-000

P51-1500-A-AD-MD-5V-000-000

SSI Technologies, Inc.

SENSOR 1500PSI 7/16-20 UNF 1-5V

На залиха: 0

$134.56800

P51-3000-S-U-I12-5V-000-000

P51-3000-S-U-I12-5V-000-000

SSI Technologies, Inc.

SENSOR 3000PSIS 7/16 5V 12"

На залиха: 0

$134.56800

P51-750-S-AF-MD-4.5OVP-000-000

P51-750-S-AF-MD-4.5OVP-000-000

SSI Technologies, Inc.

SENSOR 750PSI 9/16-18 UNF 4.5V

На залиха: 0

$134.56800

P51-75-S-M-MD-20MA-000-000

P51-75-S-M-MD-20MA-000-000

SSI Technologies, Inc.

SENSOR 75PSIS M10 4-20 MA

На залиха: 0

$189.72000

76575-00000070-01

76575-00000070-01

Honeywell Sensing and Productivity Solutions

PRESSURE SWITCHES-TRANS PRESSURE

На залиха: 0

$30.74400

P51-200-G-L-I36-4.5OVP-000-000

P51-200-G-L-I36-4.5OVP-000-000

SSI Technologies, Inc.

SENSOR 200PSI M10-1.25 6H 4.5V

На залиха: 0

$122.96000

IPSS-G1000-5S

IPSS-G1000-5S

Sensata Technologies – Cynergy3

PRSSR TRNS 0-1000MBR 4-20MA

На залиха: 0

$326.04000

Категорија на производи

додатоци
5905 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/E20754-492106.jpg
засилувачи
2167 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/DSCA45-03E-409412.jpg
модули за камера
353 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/TOFcam-611-433536.jpg
сензори за боја
113 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/902-0094-000-684836.jpg
струјни сензори
2188 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/AAV004-02E-883597.jpg
енкодери
8294 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/C14D32P-C23-403021.jpg
сензори за проток
465 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/AWM720P1-486695.jpg
сензори за сила
394 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/REB7-010M-A1K-C-538644.jpg
сензори за гас
636 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/75-036403430659-386528.jpg
Top