PIC16LF1773T-I/MX

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

PIC16LF1773T-I/MX

Производителот
Roving Networks / Microchip Technology
Опис
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28UQFN
Категорија
интегрирани кола
Семејство
вградени - микроконтролери
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
PIC16LF1773T-I/MX PDF
Истражување
 • серија:PIC® XLP™ 16F
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • јадро процесор:PIC
 • големина на јадрото:8-Bit
 • брзина:32MHz
 • поврзување:I²C, LINbus, SPI, UART/USART
 • периферни уреди:Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
 • број на i/o:25
 • големината на програмската меморија:7KB (4K x 14)
 • тип на програмска меморија:FLASH
 • eeprom големина:128 x 8
 • големина на овен:512 x 8
 • напон - напојување (vcc/vdd):1.8V ~ 3.6V
 • конвертори на податоци:A/D 17x10b; D/A 3x5b, 3x10b
 • тип на осцилатор:Internal
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C (TA)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:28-UQFN Exposed Pad
 • добавувач уред пакет:28-UQFN (6x6)
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
R5F113GLKNA#G5

R5F113GLKNA#G5

Renesas Electronics America

IC MCU 16BIT 512KB FLASH 48HVQFN

На залиха: 0

$6.27920

PIC18F27K42-I/SP

PIC18F27K42-I/SP

Roving Networks / Microchip Technology

IC MCU 8BIT 128KB FLASH 28SPDIP

На залиха: 360

$2.64000

LPC11E67JBD64E

LPC11E67JBD64E

NXP Semiconductors

IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP

На залиха: 19

$6.38000

R5F101JLDFA#30

R5F101JLDFA#30

Renesas Electronics America

IC MCU 16BIT 512KB FLASH 52LQFP

На залиха: 0

$5.22000

PIC16C782-I/P

PIC16C782-I/P

Roving Networks / Microchip Technology

IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20DIP

На залиха: 0

$5.08201

DSPIC33CH128MP505-E/PT

DSPIC33CH128MP505-E/PT

Roving Networks / Microchip Technology

IC MCU 16BIT 152KB FLASH 48TQFP

На залиха: 435

$5.26000

AT89LP51RC2-20MU

AT89LP51RC2-20MU

Rochester Electronics

IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44VQFN

На залиха: 3.376

$2.78000

MSP430F6638CY

MSP430F6638CY

Texas

IC MCU 16BIT 256KB FLASH DIESALE

На залиха: 0

$11.70388

TM4C123BH6ZRBIR

TM4C123BH6ZRBIR

Texas

IC MCU 32BIT 256KB FLASH 157BGA

На залиха: 0

$6.17900

MC908QY8VDWE

MC908QY8VDWE

Rochester Electronics

MICROCONTROLLER, 8 BIT, HC08/S08

На залиха: 2.412

$2.59000

Категорија на производи

Top