DSPIC33FJ16GS404-E/ML

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

DSPIC33FJ16GS404-E/ML

Производителот
Roving Networks / Microchip Technology
Опис
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 44QFN
Категорија
интегрирани кола
Семејство
вградени - микроконтролери
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
DSPIC33FJ16GS404-E/ML PDF
Истражување
 • серија:Automotive, AEC-Q100, dsPIC™ 33F
 • пакет:Tube
 • статус на дел:Active
 • јадро процесор:dsPIC
 • големина на јадрото:16-Bit
 • брзина:40 MIPs
 • поврзување:I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
 • периферни уреди:Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
 • број на i/o:35
 • големината на програмската меморија:16KB (16K x 8)
 • тип на програмска меморија:FLASH
 • eeprom големина:-
 • големина на овен:2K x 8
 • напон - напојување (vcc/vdd):3V ~ 3.6V
 • конвертори на податоци:A/D 8x10b
 • тип на осцилатор:Internal
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C (TA)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:44-VQFN Exposed Pad
 • добавувач уред пакет:44-QFN (8x8)
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
ATSAM4S16CA-AUR

ATSAM4S16CA-AUR

Roving Networks / Microchip Technology

IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100LQFP

На залиха: 2

$6.67000

SPC584C70E7QMC0X

SPC584C70E7QMC0X

STMicroelectronics

IC MCU 32BIT 2MB FLASH 176ELQFP

На залиха: 0

$17.00124

AT32UC3C0128C-ALUT

AT32UC3C0128C-ALUT

Roving Networks / Microchip Technology

IC MCU 32BIT 128KB FLASH 144LQFP

На залиха: 86

$9.78000

PIC18LF26K40-E/ML

PIC18LF26K40-E/ML

Roving Networks / Microchip Technology

IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28QFN

На залиха: 0

$1.71000

PIC16F15376-I/PT

PIC16F15376-I/PT

Roving Networks / Microchip Technology

IC MCU 8BIT 28KB FLASH 44TQFP

На залиха: 163

$1.60000

PIC16LF1509-E/GZ

PIC16LF1509-E/GZ

Roving Networks / Microchip Technology

IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20UQFN

На залиха: 0

$1.10000

MSP430G2453IPW20

MSP430G2453IPW20

Texas

IC MCU 16BIT 8KB FLASH 20TSSOP

На залиха: 5

$2.49000

MSP432P401RIZXHR

MSP432P401RIZXHR

Texas

IC MCU 32BIT 256KB FLASH 80NFBGA

На залиха: 596

$8.59000

TMS320F280270DAT

TMS320F280270DAT

Rochester Electronics

IC MCU 32BIT 32KB FLASH 38TSSOP

На залиха: 2.000

$2.55000

CY8C4024LQI-S411

CY8C4024LQI-S411

Cypress Semiconductor

IC MCU 32BIT 16KB FLASH 24SQFN

На залиха: 0

$3.42000

Категорија на производи

Top