LM248DT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

LM248DT

Производителот
STMicroelectronics
Опис
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SO
Категорија
интегрирани кола
Семејство
линеарни - засилувачи - инструменти, оп-засилувачи, тампон засилувачи
Серии
-
На залиха
2405
Листови со податоци онлајн
LM248DT PDF
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • тип на засилувач:General Purpose
 • број на кола:4
 • излезен тип:-
 • стапка на убиства:0.5V/µs
 • добие пропусен опсег производ:1.3 MHz
 • - 3db пропусен опсег:-
 • пристрасност на струја - влез:30 nA
 • напон - влезен офсет:1 mV
 • струја - снабдување:2.1mA (x4 Channels)
 • струја - излез / канал:25 mA
 • напон - напојување, единечно/двојно (±):±22V
 • Работна температура:-40°C ~ 105°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
 • добавувач уред пакет:14-SO
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
LP324D

LP324D

Texas

IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC

На залиха: 1.385

$0.72000

ADA4610-2ARMZ

ADA4610-2ARMZ

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 8MSOP

На залиха: 11

$4.61000

LMV118MFX/NOPB

LMV118MFX/NOPB

Rochester Electronics

LMV118 LOW VOLTAGE, 45MHZ, RAIL-

На залиха: 60.000

$0.82000

AD8626AR-REEL7

AD8626AR-REEL7

Rochester Electronics

IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 8SOIC

На залиха: 1.000

$3.98000

ISL28117FUZ-T7A

ISL28117FUZ-T7A

Intersil (Renesas Electronics America)

IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8MSOP

На залиха: 0

$2.89000

THS4131IDGNG4

THS4131IDGNG4

Rochester Electronics

THS4131 FULLY DIFFERENTIAL INPUT

На залиха: 0

$5.60000

M5216FP#TF0R

M5216FP#TF0R

Rochester Electronics

DUAL OPERATIONAL AMPLIFIER

На залиха: 1.298

$0.49000

AD8606ACBZ-REEL7

AD8606ACBZ-REEL7

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8WLCSP

На залиха: 10.969

$3.20000

TL3474CDR

TL3474CDR

Texas

IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC

На залиха: 0

$0.42294

BA4558RFV-E2

BA4558RFV-E2

ROHM Semiconductor

IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SSOPB

На залиха: 2.500

$0.68000

Категорија на производи

Top