BA2902YF-LBH2

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

BA2902YF-LBH2

Производителот
ROHM Semiconductor
Опис
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOP
Категорија
интегрирани кола
Семејство
линеарни - засилувачи - инструменти, оп-засилувачи, тампон засилувачи
Серии
-
На залиха
250
Листови со податоци онлајн
BA2902YF-LBH2 PDF
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • тип на засилувач:General Purpose
 • број на кола:4
 • излезен тип:-
 • стапка на убиства:0.2V/µs
 • добие пропусен опсег производ:500 kHz
 • - 3db пропусен опсег:-
 • пристрасност на струја - влез:20 nA
 • напон - влезен офсет:2 mV
 • струја - снабдување:700µA
 • струја - излез / канал:30 mA
 • напон - напојување, единечно/двојно (±):3V ~ 36V, ±1.5V ~ 18V
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:14-SOIC (0.173", 4.40mm Width)
 • добавувач уред пакет:14-SOP
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
LT6016HMS8#PBF

LT6016HMS8#PBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8MSOP

На залиха: 2.735

$6.74000

MCP6V92T-E/MNY

MCP6V92T-E/MNY

Roving Networks / Microchip Technology

IC OPAMP ZERO-DRIFT 2 CIRC 8TDFN

На залиха: 1.751

$2.24000

TLV2462AQDG4

TLV2462AQDG4

Rochester Electronics

TLV2462A DUAL LOW POWER, LOW OFF

На залиха: 950

$1.84000

5962-89502012A

5962-89502012A

Rochester Electronics

VIDEO AMPLIFIER

На залиха: 289

$63.36000

TLE2037AMDG4

TLE2037AMDG4

Rochester Electronics

TLE2037A EXCALIBUR LOW-NOISE HIG

На залиха: 3.675

$2.43000

MCP6273-E/SN

MCP6273-E/SN

Roving Networks / Microchip Technology

IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC

На залиха: 219

$0.56000

HMC750LP4ETR

HMC750LP4ETR

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC OPAMP LIMITING 1 CIRC 24SMT

На залиха: 0

$119.21000

LMH6622MM/NOPB

LMH6622MM/NOPB

Texas

IC OPAMP VFB 2 CIRCUIT 8VSSOP

На залиха: 385

$3.51000

TLV2402IDG4

TLV2402IDG4

Rochester Electronics

TLV2402 DUAL MICROPOWER RRIO OPE

На залиха: 0

$1.83000

AD8613AUJZ-REEL7

AD8613AUJZ-REEL7

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC OPAMP GP 1 CIRCUIT TSOT5

На залиха: 4.549

$1.40000

Категорија на производи

Top