HFA1305IA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

HFA1305IA

Производителот
Rochester Electronics
Опис
OPERATIONAL AMPLIFIER
Категорија
интегрирани кола
Семејство
линеарни - засилувачи - инструменти, оп-засилувачи, тампон засилувачи
Серии
-
На залиха
1941
Листови со податоци онлајн
-
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • тип на засилувач:Current Feedback
 • број на кола:3
 • излезен тип:-
 • стапка на убиства:2500V/µs
 • добие пропусен опсег производ:-
 • - 3db пропусен опсег:375 MHz
 • пристрасност на струја - влез:6 µA
 • напон - влезен офсет:2 mV
 • струја - снабдување:5.8mA
 • струја - излез / канал:60 mA
 • напон - напојување, единечно/двојно (±):±4.5V ~ 5.5V
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
 • добавувач уред пакет:16-QSOP
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
LT1637CDD#TRPBF

LT1637CDD#TRPBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8DFN

На залиха: 0

$2.48125

TLC27L1BIP

TLC27L1BIP

Rochester Electronics

OPERATIONAL AMPLIFIER

На залиха: 6.000

$0.42000

AD8045ARD-REEL7

AD8045ARD-REEL7

Rochester Electronics

IC VOLT FEEDBACK 1 CIRC 8SOIC

На залиха: 600

$2.20000

ISL28117FUZ-T7A

ISL28117FUZ-T7A

Intersil (Renesas Electronics America)

IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8MSOP

На залиха: 0

$2.89000

ALD1706BPAL

ALD1706BPAL

Advanced Linear Devices, Inc.

IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8DIP

На залиха: 0

$8.06180

OPA4140AID

OPA4140AID

Texas

IC OPAMP JFET 4 CIRCUIT 14SOIC

На залиха: 179.010.000

$11.17000

NCS199A2SQT2G

NCS199A2SQT2G

Rochester Electronics

IC CURR SENSE 1 CIRC SC88/SC70-6

На залиха: 4.012.803

$0.33000

OPA192IDR

OPA192IDR

Texas

IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC

На залиха: 3.100

$2.84000

MAX4377HAUA+

MAX4377HAUA+

Maxim Integrated

IC CURR SENSE 2 CIRCUIT 8UMAX

На залиха: 841.650

$2.78000

LMP8640HVMKX-T/NOPB

LMP8640HVMKX-T/NOPB

Texas

IC CURR SENSE 1 CIRCUIT TSOT23-6

На залиха: 0

$1.33600

Категорија на производи

Top