MAX907ESA+

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

MAX907ESA+

Производителот
Maxim Integrated
Опис
IC COMPAR HS DUAL 8-SOIC
Категорија
интегрирани кола
Семејство
линеарни - компаратори
Серии
-
На залиха
247
Листови со податоци онлајн
-
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tube
 • статус на дел:Active
 • тип:General Purpose
 • број на елементи:2
 • излезен тип:TTL
 • напон - напојување, единечно/двојно (±):4.5V ~ 11V
 • напон - влезен поместување (макс):2mV @ 5V
 • струја - пристрасност на влезот (макс):0.3µA @ 5V
 • струја - излез (тип):-
 • струја - мирен (макс):1mA
 • cmrr, psrr (тип):86.02dB CMRR, 86.02dB PSRR
 • доцнење на ширење (макс):50ns
 • хистереза:-
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • пакет / куќиште:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • добавувач уред пакет:8-SOIC
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
LM339APT

LM339APT

STMicroelectronics

IC COMP QUAD LOW PWR 14TSSOP

На залиха: 4.026

$0.50000

AD8611ARM-REEL

AD8611ARM-REEL

Rochester Electronics

COMPARATOR

На залиха: 14.285

$3.37000

TLV4051R2YKAR

TLV4051R2YKAR

Texas

IC POWER MANAGEMENT

На залиха: 2.633

$1.20000

MAX40014ANS09+

MAX40014ANS09+

Maxim Integrated

600NA COMPARATOR

На залиха: 1.000.690

$0.99000

LT6700HS6-1#WTRPBF

LT6700HS6-1#WTRPBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

UP, L V, 2X COMP W/ 400MV REF

На залиха: 0

$3.00000

PM139AY/883C

PM139AY/883C

Rochester Electronics

QUAD COMPARATOR

На залиха: 1.107

$7.46000

TLV3702IP

TLV3702IP

Texas

IC COMP DUAL P-P NANOPWR 8DIP

На залиха: 284

$2.86000

TLC352ID

TLC352ID

Rochester Electronics

TLC352 DUAL, LOW VOLTAGE, LINCMO

На залиха: 1.165

$0.73000

MAX972ESA

MAX972ESA

Rochester Electronics

SINGLE/DUAL-SUPPLY COMPARATOR

На залиха: 3.610

$1.64000

TS331IQT

TS331IQT

STMicroelectronics

IC COMPARATOR SINGLE DFN6

На залиха: 55

$0.85000

Категорија на производи

Top