CS8182YDF8

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

CS8182YDF8

Производителот
Rochester Electronics
Опис
IC REG LIN POS ADJ 200MA 8SOIC
Категорија
интегрирани кола
Семејство
pmic - регулатори на напон - линеарни
Серии
-
На залиха
7411
Листови со податоци онлајн
CS8182YDF8 PDF
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tube
 • статус на дел:Obsolete
 • излезна конфигурација:Positive
 • излезен тип:Adjustable
 • број на регулатори:1
 • напон - влез (макс):45V
 • напон - излез (мин/фиксна):Tracking
 • напон - излез (макс):-
 • пад на напон (макс):0.6V @ 200mA
 • струја - излез:200mA
 • струја - мирен (iq):55 µA
 • струја - снабдување (макс):25 mA
 • псрр:60dB (120Hz)
 • контролни карактеристики:Enable
 • заштитни карактеристики:Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
 • добавувач уред пакет:8-SOIC
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
LD39030SJ15R

LD39030SJ15R

STMicroelectronics

IC REG LIN 1.5V 300MA 4FLIPCHIP

На залиха: 0

$0.36225

XC6209F10AMR-G

XC6209F10AMR-G

Torex Semiconductor Ltd.

IC REG LINEAR 1.05V 260MA SOT25

На залиха: 0

$0.26897

TPS7A8701RTJR

TPS7A8701RTJR

Texas

IC REG LIN POS ADJ 500MA 20QFN

На залиха: 0

$1.88000

S-1132B54-U5T1U

S-1132B54-U5T1U

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LINEAR 5.4V 300MA SOT89-5

На залиха: 0

$0.39008

ADP1714AUJZ-3.3-R7

ADP1714AUJZ-3.3-R7

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC REG LINEAR 3.3V 300MA TSOT5

На залиха: 5.985

$1.66000

S-1312D35-A4T2U3

S-1312D35-A4T2U3

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LINEAR 3.5V 150MA HSNT4-B

На залиха: 0

$0.28420

MPQ2013AGQ-18-AEC1-P

MPQ2013AGQ-18-AEC1-P

MPS (Monolithic Power Systems)

IC REG LINEAR 1.8V 150MA 8QFN

На залиха: 0

$1.37270

S-1137A26-M5T1U

S-1137A26-M5T1U

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LINEAR 2.6V 300MA SOT23-5

На залиха: 0

$0.37694

S-1315C26-A6T2U3

S-1315C26-A6T2U3

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LINEAR 2.6V 200MA HSNT6-B

На залиха: 0

$0.33485

XC6215B422MR-G

XC6215B422MR-G

Torex Semiconductor Ltd.

IC REG LINEAR 4.2V 200MA SOT25

На залиха: 0

$0.28896

Категорија на производи

Top