UCC387DP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

UCC387DP

Производителот
Rochester Electronics
Опис
FIXED POSITIVE LDO REGULATOR
Категорија
интегрирани кола
Семејство
pmic - регулатори на напон - линеарни
Серии
-
На залиха
978
Листови со податоци онлајн
-
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • излезна конфигурација:-
 • излезен тип:-
 • број на регулатори:1
 • напон - влез (макс):-
 • напон - излез (мин/фиксна):-
 • напон - излез (макс):-
 • пад на напон (макс):-
 • струја - излез:200mA
 • струја - мирен (iq):-
 • струја - снабдување (макс):-
 • псрр:-
 • контролни карактеристики:-
 • заштитни карактеристики:-
 • Работна температура:0°C ~ 70°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
 • добавувач уред пакет:8-SOIC
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
XC6217C36AMR-G

XC6217C36AMR-G

Torex Semiconductor Ltd.

IC REG LINEAR 3.65V 200MA SOT25

На залиха: 0

$0.30740

RP152L053B-TR

RP152L053B-TR

RICOH Electronic Devices Co., LTD.

IC REG LIN 2.6V/2.7V 150MA 6DFN

На залиха: 0

$0.45000

XC6220B36BMR-G

XC6220B36BMR-G

Torex Semiconductor Ltd.

IC REG LINEAR 3.65V 1A SOT25

На залиха: 0

$0.40810

LM2931CDR2G

LM2931CDR2G

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

IC REG LIN POS ADJ 100MA 8SOIC

На залиха: 62.089

$0.63000

XC6221D28AGR-G

XC6221D28AGR-G

Torex Semiconductor Ltd.

IC REG LINEAR 2.85V 200MA 4USP

На залиха: 0

$0.20537

S-1135A31-A6T1U

S-1135A31-A6T1U

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LINEAR 3.1V 300MA HSNT-6A

На залиха: 0

$0.32913

LP3986TL-285285/NOPB

LP3986TL-285285/NOPB

Rochester Electronics

IC REG LINEAR 2.85V 150MA 8DSBGA

На залиха: 0

$0.40000

NCP161BFCS250T2G

NCP161BFCS250T2G

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

IC REG LINEAR 2.5V 450MA 4WLCSP

На залиха: 40.000

$0.08758

MIC39300-2.5WU-TR

MIC39300-2.5WU-TR

Roving Networks / Microchip Technology

IC REG LINEAR 2.5V 3A TO263-3

На залиха: 1.042

$3.49000

LT3088EM#TRPBF

LT3088EM#TRPBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC REG LIN POS ADJ 800MA D2PAK-3

На залиха: 0

$3.78315

Категорија на производи

Top