MC78L15ACP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

MC78L15ACP

Производителот
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
Опис
IC REG LINEAR 15V 100MA TO92-3
Категорија
интегрирани кола
Семејство
pmic - регулатори на напон - линеарни
Серии
-
На залиха
500
Листови со податоци онлајн
MC78L15ACP PDF
Истражување
 • серија:-
 • пакет:BulkBulk
 • статус на дел:Obsolete
 • излезна конфигурација:Positive
 • излезен тип:Fixed
 • број на регулатори:1
 • напон - влез (макс):35V
 • напон - излез (мин/фиксна):15V
 • напон - излез (макс):-
 • пад на напон (макс):-
 • струја - излез:100mA
 • струја - мирен (iq):6.5 mA
 • струја - снабдување (макс):-
 • псрр:60dB (120Hz)
 • контролни карактеристики:-
 • заштитни карактеристики:Over Temperature, Short Circuit
 • Работна температура:0°C ~ 125°C
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
 • добавувач уред пакет:TO-92-3
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MAX8527EUD+T

MAX8527EUD+T

Maxim Integrated

IC REG LINEAR POS ADJ 2A 14TSSOP

На залиха: 19.723

По нарачка: 19.723

$4.10000

LM340T-5.0

LM340T-5.0

Texas

IC REG LINEAR 5V 1.5A TO220-3

На залиха: 10.000

По нарачка: 10.000

$0.50000

LT1763CDE-1.8#PBF

LT1763CDE-1.8#PBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC REG LINEAR 1.8V 500MA 12DFN

На залиха: 10.000

По нарачка: 10.000

$5.20000

LM9036MX-5.0/NOPB

LM9036MX-5.0/NOPB

Texas

IC REG LINEAR 5V 50MA 8SOIC

На залиха: 89.996

По нарачка: 89.996

$0.34500

TLV70433DBVR

TLV70433DBVR

Texas

IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5

На залиха: 44.500

По нарачка: 44.500

$0.05500

LT1761IS5-1.8#TRMPBF

LT1761IS5-1.8#TRMPBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC REG LIN 1.8V 100MA TSOT23-5

На залиха: 10.000

По нарачка: 10.000

$2.95000

AP7370-33SA-7

AP7370-33SA-7

Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)

IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT23

На залиха: 14.600

По нарачка: 14.600

$0.51000

TPS7A2436DBVR

TPS7A2436DBVR

Texas

IC REG LINEAR 3.6V 200MA SOT23-5

На залиха: 20.500

По нарачка: 20.500

$0.60000

LM2940IMP-15/NOPB

LM2940IMP-15/NOPB

Texas

IC REG LINEAR 15V 1A SOT223-4

На залиха: 50.000

По нарачка: 50.000

$3.30800

LM2936HVMA-5.0

LM2936HVMA-5.0

Rochester Electronics

IC REG LINEAR FIXED POS LDO 5V

На залиха: 250.000

По нарачка: 250.000

$0.87000

Категорија на производи

Top