XC6209B12AMR-G

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

XC6209B12AMR-G

Производителот
Torex Semiconductor Ltd.
Опис
IC REG LINEAR 1.25V 150MA SOT25
Категорија
интегрирани кола
Семејство
pmic - регулатори на напон - линеарни
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
-
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • излезна конфигурација:Positive
 • излезен тип:Fixed
 • број на регулатори:1
 • напон - влез (макс):10V
 • напон - излез (мин/фиксна):1.25V
 • напон - излез (макс):-
 • пад на напон (макс):0.9V @ 100mA
 • струја - излез:150mA
 • струја - мирен (iq):50 µA
 • струја - снабдување (макс):-
 • псрр:70dB (10kHz)
 • контролни карактеристики:Enable
 • заштитни карактеристики:Over Current
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C (TA)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:SC-74A, SOT-753
 • добавувач уред пакет:SOT-25
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
XC6204F452PR-G

XC6204F452PR-G

Torex Semiconductor Ltd.

IC REG LINEAR 4.5V 300MA SOT89-5

На залиха: 0

$0.31885

RP115L391B-E2

RP115L391B-E2

RICOH Electronic Devices Co., LTD.

IC REG LIN 3.9V 500MA DFN1216-8

На залиха: 0

$0.54000

XC6217D34AGR-G

XC6217D34AGR-G

Torex Semiconductor Ltd.

IC REG LINEAR 3.45V 200MA USP-4D

На залиха: 0

$0.32738

XC6701BH62ER-G

XC6701BH62ER-G

Torex Semiconductor Ltd.

IC REG LINEAR 17.6V 150MA 6USPC

На залиха: 0

$0.46449

XC6204B18ADR-G

XC6204B18ADR-G

Torex Semiconductor Ltd.

IC REG LINEAR 1.85V 150MA 6USPB

На залиха: 0

$0.28896

AP7353-25FS4-7

AP7353-25FS4-7

Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)

IC REG LINEAR 2.5V 250MA 4DFN

На залиха: 484.050.000

$0.47000

ZSPM4121AI1R26

ZSPM4121AI1R26

Renesas Electronics America

IC REG LINEAR 8DFN T&R 13"

На залиха: 0

$1.02410

XC6224B25B7R-G

XC6224B25B7R-G

Torex Semiconductor Ltd.

IC REG LIN 2.55V 150MA USPN-4B02

На залиха: 0

$0.16292

MP2016DD-LF-P

MP2016DD-LF-P

MPS (Monolithic Power Systems)

IC REG LINEAR POS ADJ 30MA 8QFN

На залиха: 0

$0.92750

LP3986TL-285285/NOPB

LP3986TL-285285/NOPB

Rochester Electronics

IC REG LINEAR 2.85V 150MA 8DSBGA

На залиха: 0

$0.40000

Категорија на производи

Top