LR8K4-G

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

LR8K4-G

Производителот
Roving Networks / Microchip Technology
Опис
IC REG LINEAR POS ADJ 10MA TO252
Категорија
интегрирани кола
Семејство
pmic - регулатори на напон - линеарни
Серии
-
На залиха
64996
Листови со податоци онлајн
LR8K4-G PDF
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • излезна конфигурација:Positive
 • излезен тип:Adjustable
 • број на регулатори:1
 • напон - влез (макс):450V
 • напон - излез (мин/фиксна):1.2V
 • напон - излез (макс):438V
 • пад на напон (макс):-
 • струја - излез:10mA
 • струја - мирен (iq):-
 • струја - снабдување (макс):-
 • псрр:60dB (120Hz)
 • контролни карактеристики:-
 • заштитни карактеристики:Over Current, Over Temperature
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
 • добавувач уред пакет:TO-252, (D-Pak)
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
LP2992AIM5X-3.3/NOPB

LP2992AIM5X-3.3/NOPB

Texas

IC REG LINEAR 3.3V 250MA SOT23-5

На залиха: 40.000

По нарачка: 40.000

$0.79000

ADP3338AKCZ-1.8-R7

ADP3338AKCZ-1.8-R7

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT223-3

На залиха: 1.000

По нарачка: 1.000

$1.30300

ADM7150ARDZ-5.0-R7

ADM7150ARDZ-5.0-R7

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC REG LINEAR 5V 800MA 8SOIC

На залиха: 7.000

По нарачка: 7.000

$2.90000

MIC39102YM-TR

MIC39102YM-TR

Roving Networks / Microchip Technology

IC REG LINEAR POS ADJ 1A 8SOIC

На залиха: 170.000

По нарачка: 170.000

$0.49900

BH12PB1WHFV-TR

BH12PB1WHFV-TR

ROHM Semiconductor

IC REG LINEAR 1.2V 150MA HVSOF5

На залиха: 441.644

По нарачка: 441.644

$0.63000

LP2980IM5X-ADJ/NOPB

LP2980IM5X-ADJ/NOPB

Texas

IC REG LIN POS ADJ 50MA SOT23-5

На залиха: 15.738

По нарачка: 15.738

$0.62743

MCP1702-3302E/TO

MCP1702-3302E/TO

Roving Networks / Microchip Technology

IC REG LINEAR 3.3V 250MA TO92-3

На залиха: 840

По нарачка: 840

$0.40623

REG104FA-5KTTT

REG104FA-5KTTT

Rochester Electronics

IC REG LIN 5V 1A DDPAK/TO263-5

На залиха: 5.000

По нарачка: 5.000

$3.15000

MAX1793EUE25+

MAX1793EUE25+

Maxim Integrated

IC REG LINEAR POS ADJ 1A 16TSSOP

На залиха: 100.000

По нарачка: 100.000

$3.20000

TPS7A9001DSKT

TPS7A9001DSKT

Texas

IC REG LIN POS ADJ 500MA 10SON

На залиха: 200.000

По нарачка: 200.000

$0.50400

Категорија на производи

Top