XC6220D27BMR-G

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

XC6220D27BMR-G

Производителот
Torex Semiconductor Ltd.
Опис
IC REG LINEAR 2.75V 1A SOT25
Категорија
интегрирани кола
Семејство
pmic - регулатори на напон - линеарни
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
-
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • излезна конфигурација:Positive
 • излезен тип:Fixed
 • број на регулатори:1
 • напон - влез (макс):6V
 • напон - излез (мин/фиксна):2.75V
 • напон - излез (макс):-
 • пад на напон (макс):0.655V @ 1A
 • струја - излез:1A
 • струја - мирен (iq):27.375 µA
 • струја - снабдување (макс):117.375 µA
 • псрр:50dB (1kHz)
 • контролни карактеристики:Enable
 • заштитни карактеристики:Over Current, Over Temperature
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C (TA)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:SC-74A, SOT-753
 • добавувач уред пакет:SOT-25
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TPS72515DCQRG4

TPS72515DCQRG4

Texas

IC REG LINEAR 1.5V 1A SOT223-6

На залиха: 0

$2.17267

NCV8164CMTW180TAG

NCV8164CMTW180TAG

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

IC REG LINEAR 1.8V 300MA 6WDFNW

На залиха: 0

$0.40245

TPS79901DDCTG4

TPS79901DDCTG4

Texas

IC REG LIN POS ADJ 200MA SOT23-5

На залиха: 0

$0.47261

S-1132B54-U5T1U

S-1132B54-U5T1U

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LINEAR 5.4V 300MA SOT89-5

На залиха: 0

$0.39008

NCV8503PWADJG

NCV8503PWADJG

Rochester Electronics

IC REG LIN POS ADJ 400MA 16SOIC

На залиха: 470

$1.60000

MIC29150-5.0BU

MIC29150-5.0BU

Rochester Electronics

IC REG LINEAR 5V 1.5A TO263-3

На залиха: 1.950

$1.40000

XC6701A682PR-G

XC6701A682PR-G

Torex Semiconductor Ltd.

IC REG LINEAR 6.8V 150MA SOT89-5

На залиха: 0

$0.49767

S-1137D16-M5T1U

S-1137D16-M5T1U

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LINEAR 1.6V 300MA SOT23-5

На залиха: 0

$0.37694

S-13D1D2J2J-A6T2U3

S-13D1D2J2J-A6T2U3

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LIN 2.85/2.85V HSNT6-B

На залиха: 0

$0.42858

LT3088EM#TRPBF

LT3088EM#TRPBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC REG LIN POS ADJ 800MA D2PAK-3

На залиха: 0

$3.78315

Категорија на производи

Top