S-1132B30-U5T1G

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

S-1132B30-U5T1G

Производителот
ABLIC U.S.A. Inc.
Опис
IC REG LINEAR 3V 300MA SOT89-5
Категорија
интегрирани кола
Семејство
pmic - регулатори на напон - линеарни
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
S-1132B30-U5T1G PDF
Истражување
 • серија:S-1132
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • излезна конфигурација:Positive
 • излезен тип:Fixed
 • број на регулатори:1
 • напон - влез (макс):6.5V
 • напон - излез (мин/фиксна):3V
 • напон - излез (макс):-
 • пад на напон (макс):0.19V @ 100mA
 • струја - излез:300mA
 • струја - мирен (iq):1 µA
 • струја - снабдување (макс):40 µA
 • псрр:70dB (1kHz)
 • контролни карактеристики:Enable
 • заштитни карактеристики:Over Current
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C (TA)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:SOT-89-5/6
 • добавувач уред пакет:SOT-89-5
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MIC5524-3.3YMT-T5

MIC5524-3.3YMT-T5

Roving Networks / Microchip Technology

IC REG LINEAR 3.3V 500MA 4TDFN

На залиха: 1.132

$0.42000

S-1313C22-N4T1U3

S-1313C22-N4T1U3

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LINEAR 2.2V 200MA SC82AB

На залиха: 0

$0.36273

R1190H100B-T1-FE

R1190H100B-T1-FE

RICOH Electronic Devices Co., LTD.

IC REG LINEAR 10V 1A SOT89-5

На залиха: 0

$0.63600

LD39030SJ10R

LD39030SJ10R

STMicroelectronics

IC REG LINEAR 1V 300MA 4FLIPCHIP

На залиха: 4.680

$1.40000

XC6702D871ER-G

XC6702D871ER-G

Torex Semiconductor Ltd.

IC REG LINEAR 8.7V 300MA 6USPC

На залиха: 0

$0.46449

S-1312A10-A4T2U3

S-1312A10-A4T2U3

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LINEAR 1V 150MA HSNT4-B

На залиха: 0

$0.28420

XC6901D22BMR-G

XC6901D22BMR-G

Torex Semiconductor Ltd.

IC REG LINEAR -2.25V 200MA SOT25

На залиха: 0

$0.37100

ADP122ACPZ-3.3-R7

ADP122ACPZ-3.3-R7

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC REG LINEAR 3.3V 300MA 6LFCSP

На залиха: 158

$1.22000

XC6210A28APR-G

XC6210A28APR-G

Torex Semiconductor Ltd.

IC REG LIN 2.85V 700MA SOT89-5

На залиха: 0

$0.40365

NCP161BFCS250T2G

NCP161BFCS250T2G

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

IC REG LINEAR 2.5V 450MA 4WLCSP

На залиха: 40.000

$0.08758

Категорија на производи

Top