LD1117V33C

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

LD1117V33C

Производителот
STMicroelectronics
Опис
IC REG LINEAR 3.3V 800MA TO220AB
Категорија
интегрирани кола
Семејство
pmic - регулатори на напон - линеарни
Серии
-
На залиха
32000
Листови со податоци онлајн
LD1117V33C PDF
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tube
 • статус на дел:Active
 • излезна конфигурација:Positive
 • излезен тип:Fixed
 • број на регулатори:1
 • напон - влез (макс):15V
 • напон - излез (мин/фиксна):3.3V
 • напон - излез (макс):-
 • пад на напон (макс):1.3V @ 800mA
 • струја - излез:800mA
 • струја - мирен (iq):10 mA
 • струја - снабдување (макс):-
 • псрр:75dB (120Hz)
 • контролни карактеристики:-
 • заштитни карактеристики:Over Current, Over Temperature
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:TO-220-3
 • добавувач уред пакет:TO-220AB
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
NCP718ASNADJT1G

NCP718ASNADJT1G

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

IC REG LIN POS ADJ 300MA TSOT23

На залиха: 48.000

По нарачка: 48.000

$0.27560

LM1086ISX-3.3/NOPB

LM1086ISX-3.3/NOPB

Texas

IC REG LIN 3.3V 1.5A DDPAK

На залиха: 20.000

По нарачка: 20.000

$1.10000

LM1086ISX-ADJ

LM1086ISX-ADJ

Rochester Electronics

IC REG LINEAR ADJ POS LDO REG

На залиха: 30.000

По нарачка: 30.000

$0.84000

TPS79733DCKT

TPS79733DCKT

Texas

IC REG LINEAR 3.3V 50MA SC70-5

На залиха: 50.000

По нарачка: 50.000

$1.20000

LF33ABV

LF33ABV

STMicroelectronics

IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO220AB

На залиха: 1.000

По нарачка: 1.000

$0.68000

RP111L101D-TR

RP111L101D-TR

Rochester Electronics

IC REG LINEAR 1V 500MA DFN1212-6

На залиха: 600.000

По нарачка: 600.000

$0.15000

NCP177AMX110TCG

NCP177AMX110TCG

Rochester Electronics

IC REG LINEAR 1.1V 500MA 4XDFN

На залиха: 20.000

По нарачка: 20.000

$0.50000

LT1964IS5-5#TRMPBF

LT1964IS5-5#TRMPBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC REG LINEAR -5V 200MA TSOT23-5

На залиха: 75.000

По нарачка: 75.000

$4.47000

LP38691SD-3.3

LP38691SD-3.3

Rochester Electronics

IC REG LINEAR 3.3V 500MA 6WSON

На залиха: 159.400

По нарачка: 159.400

$6.06000

LT3083EQ#TRPBF

LT3083EQ#TRPBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC REG LINEAR POS ADJ 3A 5DDPAK

На залиха: 4.000

По нарачка: 4.000

$10.04000

Категорија на производи

Top