LTC2367HMS-18#PBF

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

LTC2367HMS-18#PBF

Производителот
Linear Technology (Analog Devices, Inc.)
Опис
IC ADC 18BIT SAR 16MSOP
Категорија
интегрирани кола
Семејство
аквизиција на податоци - аналогни во дигитални конвертори (adc)
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
LTC2367HMS-18#PBF PDF
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tube
 • статус на дел:Active
 • број на битови:18
 • стапка на земање примероци (во секунда):500k
 • број на влезови:1
 • тип на влез:Pseudo-Differential
 • интерфејс за податоци:SPI
 • конфигурација:S/H-ADC
 • сооднос - s/h:adc:1:1
 • број на а/д конвертори:1
 • архитектура:SAR
 • референтен тип:External
 • напон - напојување, аналоген:2.375V ~ 2.625V
 • напон - напојување, дигитален:2.375V ~ 2.625V
 • карактеристики:-
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width)
 • добавувач уред пакет:16-MSOP
 • тип на монтирање:Surface Mount
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
AD976ACRS

AD976ACRS

Rochester Electronics

16-BIT SAR ADC, PARALLEL ACCESS

На залиха: 1.056

$39.69000

AD9434BCPZRL7-370

AD9434BCPZRL7-370

Rochester Electronics

ADC, FLASH METHOD, 12-BIT, 1 CHA

На залиха: 2.960

$116.00000

ADS112U04IRTET

ADS112U04IRTET

Texas

IC ADC 16BIT SIGMA-DELTA 16WQFN

На залиха: 178

$8.04000

ADS54J60IRMPT

ADS54J60IRMPT

Texas

IC ADC 16BIT PIPELINED 72VQFN

На залиха: 0

$1035.25972

LTC1860HMS8#TRPBF

LTC1860HMS8#TRPBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC ADC 12BIT SAR 8MSOP

На залиха: 0

$4.23000

TLC3544IPWG4

TLC3544IPWG4

Rochester Electronics

SAR ADC, 14-BIT, SERIAL ACCESS

На залиха: 70

$9.29000

LTC2353HLX-16#PBF

LTC2353HLX-16#PBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC ADC 16BIT SAR 48LQFP

На залиха: 250

$34.88000

LTC2355CMSE-12#PBF

LTC2355CMSE-12#PBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC ADC 12BIT SAR 10MSOP

На залиха: 246

$11.86000

ADS1115BQDGSRQ1

ADS1115BQDGSRQ1

Texas

IC ADC 16BIT SIGMA-DELTA 10VSSOP

На залиха: 231.810.000

$6.74000

MAX121CAP+T

MAX121CAP+T

Maxim Integrated

IC ADC 14BIT SAR 20SSOP

На залиха: 0

$22.97100

Категорија на производи

Top