MM74HCT240WMX

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

MM74HCT240WMX

Производителот
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
Опис
IC BUFFER INVERT 5.5V 20SOIC
Категорија
интегрирани кола
Семејство
логика - бафери, драјвери, приемници, примопредаватели
Серии
-
На залиха
73843000
Листови со податоци онлајн
MM74HCT240WMX PDF
Истражување
 • серија:74HCT
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • логички тип:Buffer, Inverting
 • број на елементи:2
 • број на битови по елемент:4
 • тип на влез:-
 • излезен тип:3-State
 • струја - излез висок, низок:7.2mA, 7.2mA
 • напон - напојување:4.5V ~ 5.5V
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C (TA)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
 • добавувач уред пакет:20-SOIC
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
74LVC1G17GX/S500125

74LVC1G17GX/S500125

Rochester Electronics

BUFFER, LVC/LCX/Z SERIES

На залиха: 330.000

$0.08000

74AHCT245D,118

74AHCT245D,118

Nexperia

IC TXRX NON-INVERT 5.5V 20SO

На залиха: 619

$0.49000

MM74HCT640WM

MM74HCT640WM

Rochester Electronics

BUS TRANSCEIVER

На залиха: 1.079

$0.53000

MC74LCX245DTR2G

MC74LCX245DTR2G

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

IC TXRX NON-INVERT 5.5V 20TSSOP

На залиха: 1.443

$0.67000

NC7WZ125L8X

NC7WZ125L8X

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

IC BUF NON-INVERT 5.5V 8MICROPAK

На залиха: 71.020.000

$0.53000

74LVT16244BDGG,118

74LVT16244BDGG,118

Nexperia

IC BUF NON-INVERT 3.6V 48TSSOP

На залиха: 104

$0.82000

74LCX2244MTC

74LCX2244MTC

Rochester Electronics

IC BUF NON-INVERT 3.6V 20TSSOP

На залиха: 2.200

$0.25000

74LVCH8T245PW-Q10J

74LVCH8T245PW-Q10J

Nexperia

IC TRANSLATION TXRX 5.5V 24TSSOP

На залиха: 1.199

$0.88000

DM74AS245WM

DM74AS245WM

Rochester Electronics

IC TXRX NON-INVERT 5.5V 20SOIC

На залиха: 176

$0.60000

74ACQ244SC-G

74ACQ244SC-G

Rochester Electronics

BUS DRIVER, AC SERIES, 2 FUNC, 4

На залиха: 5.747

$21.51000

Категорија на производи

Top