SN74LV07ANSR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

SN74LV07ANSR

Производителот
Texas
Опис
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 14SOP
Категорија
интегрирани кола
Семејство
логика - бафери, драјвери, приемници, примопредаватели
Серии
-
На залиха
6763
Листови со податоци онлајн
-
Истражување
 • серија:74LV
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • логички тип:Buffer, Non-Inverting
 • број на елементи:6
 • број на битови по елемент:1
 • тип на влез:-
 • излезен тип:Open Drain
 • струја - излез висок, низок:-, 16mA
 • напон - напојување:2V ~ 5.5V
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C (TA)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:14-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
 • добавувач уред пакет:14-SOP
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
QS74FCT2540DTQ

QS74FCT2540DTQ

Rochester Electronics

BUS DRIVER, FCT SERIES

На залиха: 728

$2.03000

SN75453BDR

SN75453BDR

Texas

IC PERIPHERAL DRIVER 5.25V 8SOIC

На залиха: 1.600

$0.82000

74LVCR16245ADGGRG4

74LVCR16245ADGGRG4

Texas

IC TXRX NON-INVERT 3.6V 48TSSOP

На залиха: 0

$1.55644

AM29C861A/B3A

AM29C861A/B3A

Rochester Electronics

BUS TRANSCVR SERIES, 10-BIT

На залиха: 1.173

$16.00000

74AC11373DBR

74AC11373DBR

Rochester Electronics

BUS DRIVER, AC SERIES, 1 FUNC, 8

На залиха: 3.785

$0.66000

CY74FCT16823ETPAC

CY74FCT16823ETPAC

Rochester Electronics

BUS DRIVER, FCT SERIES

На залиха: 3.235

$1.88000

74FR245PC

74FR245PC

Rochester Electronics

BUS TRANSCEIVER

На залиха: 522

$0.44000

AD9808JST

AD9808JST

Rochester Electronics

CLOCK FANOUT BUFFER

На залиха: 598

$3.20000

SN74ABTH245DWR

SN74ABTH245DWR

Texas

IC TXRX NON-INVERT 5.5V 20SOIC

На залиха: 2.000

$0.42443

74LVX240SJ

74LVX240SJ

Rochester Electronics

IC BUFFER INVERT 3.6V 20SOP

На залиха: 4.826

$0.27000

Категорија на производи

Top