NC7S86M5X

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

NC7S86M5X

Производителот
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
Опис
IC GATE XOR 1CH 2-INP SOT23-5
Категорија
интегрирани кола
Семејство
логика - порти и инвертери
Серии
-
На залиха
6872
Листови со податоци онлајн
NC7S86M5X PDF
Истражување
 • серија:7S
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • логички тип:XOR (Exclusive OR)
 • број на кола:1
 • број на влезови:2
 • карактеристики:-
 • напон - напојување:2V ~ 6V
 • струја - мирен (макс):1 µA
 • струја - излез висок, низок:2.6mA, 2.6mA
 • логичко ниво - ниско:0.5V
 • логичко ниво - високо:1.5V
 • максимално доцнење на ширење @ v, макс cl:17ns @ 6V, 50pF
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • добавувач уред пакет:SOT-23-5
 • пакет / куќиште:SC-74A, SOT-753
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SN74AUP1G06DBVR

SN74AUP1G06DBVR

Texas

IC INVERTER OD 1CH 1-INP SOT23-5

На залиха: 36.000

По нарачка: 36.000

$0.37000

74HCT1G08GW,125

74HCT1G08GW,125

Rochester Electronics

NOW NEXPERIA 74HCT1G08GW - AND G

На залиха: 20.000

По нарачка: 20.000

$0.50000

74HCT86S14-13

74HCT86S14-13

Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)

IC GATE XOR 4CH 2-INP 14SO

На залиха: 50.000

По нарачка: 50.000

$0.06600

74AHC00D,118

74AHC00D,118

Nexperia

IC GATE NAND 4CH 2-INP 14SO

На залиха: 1.000.000

По нарачка: 1.000.000

$0.06500

74VHC14MTC

74VHC14MTC

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

IC INVERTER 6CH 6-INP 14TSSOP

На залиха: 50.000

По нарачка: 50.000

$0.34000

74LVC08AT14-13

74LVC08AT14-13

Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)

IC GATE AND 4CH 2-INP 14TSSOP

На залиха: 3.800

По нарачка: 3.800

$0.27000

CD4077BE

CD4077BE

Texas

IC GATE XNOR 4CH 2-INP 14DIP

На залиха: 6.100

По нарачка: 6.100

$0.27400

MC74HC00ADTR2G

MC74HC00ADTR2G

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

IC GATE NAND 4CH 2-INP 14TSSOP

На залиха: 150.000

По нарачка: 150.000

$0.14200

SN74LS02N

SN74LS02N

Texas

IC GATE NOR 4CH 2-INP 14DIP

На залиха: 4.000

По нарачка: 4.000

$0.24460

74HCT04D

74HCT04D

Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation

IC INVERTER 6CH 6-INP 14SOIC

На залиха: 200

По нарачка: 200

$0.08700

Категорија на производи

Top