CD74AC20M96E4

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

CD74AC20M96E4

Производителот
Texas
Опис
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14SOIC
Категорија
интегрирани кола
Семејство
логика - порти и инвертери
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
-
Истражување
 • серија:74AC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • логички тип:NAND Gate
 • број на кола:2
 • број на влезови:4
 • карактеристики:-
 • напон - напојување:1.5V ~ 5.5V
 • струја - мирен (макс):4 µA
 • струја - излез висок, низок:24mA, 24mA
 • логичко ниво - ниско:0.3V ~ 1.65V
 • логичко ниво - високо:1.2V ~ 3.85V
 • максимално доцнење на ширење @ v, макс cl:12.2ns @ 5V, 50pF
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • добавувач уред пакет:14-SOIC
 • пакет / куќиште:14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SC14S01FER

SC14S01FER

Rochester Electronics

LOG CMOS GATE NOR

На залиха: 24.000

$0.07000

SN200430N

SN200430N

Rochester Electronics

DUAL AND/OR INVERT GATE

На залиха: 0

$0.20000

74AUP1G06GF,132

74AUP1G06GF,132

Nexperia

IC INVERTER OD 1CH 1-INP 6XSON

На залиха: 426

$0.46000

74AHCT32D/C118

74AHCT32D/C118

Rochester Electronics

OR GATE, AHCT/VHCT SERIES

На залиха: 25.000

$0.07000

74AUP3G14GNX

74AUP3G14GNX

Nexperia

IC INVERT SCHMITT 3CH 3-IN 8XSON

На залиха: 0

$0.26548

74AC32SCX

74AC32SCX

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

IC GATE OR 4CH 2-INP 14SOIC

На залиха: 0

$0.60000

74LV86PW,118

74LV86PW,118

Rochester Electronics

XOR GATE, LV/LV-A/LVX/H SERIES,

На залиха: 3.496

$0.09000

SN74LS20D

SN74LS20D

Texas

IC GATE NAND 2CH 4-INP 14SOIC

На залиха: 456

$1.14000

SN74HC32PW

SN74HC32PW

Texas

IC GATE OR 4CH 2-INP 14TSSOP

На залиха: 2.906

$0.44000

TC7SH02FU,LJ

TC7SH02FU,LJ

Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation

IC GATE NOR 1CH 2-INP USV

На залиха: 2.758

$0.15000

Категорија на производи

Top