XC9235A2CCER-G

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

XC9235A2CCER-G

Производителот
Torex Semiconductor Ltd.
Опис
600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC
Категорија
интегрирани кола
Семејство
pmic - регулатори на напон - регулатори за префрлување на еднонасочна еднонасочна струја
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
-
Истражување
 • серија:XC9235
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • функција:Step-Down
 • излезна конфигурација:Positive
 • топологија:Buck
 • излезен тип:Fixed
 • број на излези:1
 • напон - влез (мин):2V
 • напон - влез (макс):6V
 • напон - излез (мин/фиксна):2.25V
 • напон - излез (макс):-
 • струја - излез:600mA
 • фреквенција - префрлување:1.2MHz
 • синхрони исправувач:Yes
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C (TA)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:6-UFDFN Exposed Pad
 • добавувач уред пакет:6-USPC (1.8x2)
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
XC9236B1HC4R-G

XC9236B1HC4R-G

Torex Semiconductor Ltd.

600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC

На залиха: 0

$0.80565

XC9258B29EMR-G

XC9258B29EMR-G

Torex Semiconductor Ltd.

1A COT CONTROL SYNCHRONOUS STEP-

На залиха: 0

$0.70490

R1232D121B-TR-FE

R1232D121B-TR-FE

RICOH Electronic Devices Co., LTD.

PWM STEP-DOWN DCDC CONVERTER WIT

На залиха: 0

$0.91500

XC9142C43DMR-G

XC9142C43DMR-G

Torex Semiconductor Ltd.

0.8A SYNCHRONOUS STEP-UP DC/DC C

На залиха: 0

$0.55650

XC9265A391MR-G

XC9265A391MR-G

Torex Semiconductor Ltd.

0.5UA ULTRA LOW QUIESCENT CURREN

На залиха: 0

$0.64925

XC9257A1ACER-G

XC9257A1ACER-G

Torex Semiconductor Ltd.

1A COT CONTROL SYNCHRONOUS STEP-

На залиха: 0

$0.70490

XC9258A11CMR-G

XC9258A11CMR-G

Torex Semiconductor Ltd.

1A COT CONTROL SYNCHRONOUS STEP-

На залиха: 0

$0.70490

TLV62130ARGTR

TLV62130ARGTR

Texas

IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 16QFN

На залиха: 0

$1.56000

LM2575HVS-15/NOPB

LM2575HVS-15/NOPB

Texas

IC REG BUCK 15V 1A TO263-5

На залиха: 7

$6.07000

BD9B100MUV-E2

BD9B100MUV-E2

ROHM Semiconductor

IC REG BUCK ADJ 1A 16VQFN

На залиха: 3.034

$0.85000

Категорија на производи

Top