XC9235A17DER-G

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

XC9235A17DER-G

Производителот
Torex Semiconductor Ltd.
Опис
600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC
Категорија
интегрирани кола
Семејство
pmic - регулатори на напон - регулатори за префрлување на еднонасочна еднонасочна струја
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
-
Истражување
 • серија:XC9235
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • функција:Step-Down
 • излезна конфигурација:Positive
 • топологија:Buck
 • излезен тип:Fixed
 • број на излези:1
 • напон - влез (мин):2V
 • напон - влез (макс):6V
 • напон - излез (мин/фиксна):1.7V
 • напон - излез (макс):-
 • струја - излез:600mA
 • фреквенција - префрлување:3MHz
 • синхрони исправувач:Yes
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C (TA)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:6-UFDFN Exposed Pad
 • добавувач уред пакет:6-USPC (1.8x2)
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
XC9236G23CER-G

XC9236G23CER-G

Torex Semiconductor Ltd.

600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC

На залиха: 0

$0.80565

MIC3172YM-TR

MIC3172YM-TR

Roving Networks / Microchip Technology

IC REG MULTI CONFG 1.25A 8SOIC

На залиха: 0

$2.10000

LTC3308AJV#TRMPBF

LTC3308AJV#TRMPBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

6A, LOW VLTG SYNCH STEP-DOWN BUC

На залиха: 315

$5.51000

LT1501CS8-3.3

LT1501CS8-3.3

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC REG MULTI CONFG 3.3V 8SOIC

На залиха: 230

$4.77000

TPS630252YFFT

TPS630252YFFT

Texas

IC REG BCK BST 3.3V 3.5A 20DSBGA

На залиха: 53

$2.99000

LM2854MH-500/NOPB

LM2854MH-500/NOPB

Texas

IC REG BUCK ADJ 4A 16HTSSOP

На залиха: 954

$6.49000

XC9262B1MC1R-G

XC9262B1MC1R-G

Torex Semiconductor Ltd.

ULTRA SMALL 1.5A COT CONTROL SYN

На залиха: 0

$0.78750

ISL78213ARZ-T

ISL78213ARZ-T

Intersil (Renesas Electronics America)

IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 16QFN

На залиха: 0

$4.59250

XC9141E25DMR-G

XC9141E25DMR-G

Torex Semiconductor Ltd.

0.8A SYNCHRONOUS STEP-UP DC/DC C

На залиха: 0

$0.55650

XC9237A3HCER-G

XC9237A3HCER-G

Torex Semiconductor Ltd.

600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC

На залиха: 0

$0.80565

Категорија на производи

Top