XC9237B36DMR-G

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

XC9237B36DMR-G

Производителот
Torex Semiconductor Ltd.
Опис
600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC
Категорија
интегрирани кола
Семејство
pmic - регулатори на напон - регулатори за префрлување на еднонасочна еднонасочна струја
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
-
Истражување
 • серија:XC9237
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • функција:Step-Down
 • излезна конфигурација:Positive
 • топологија:Buck
 • излезен тип:Fixed
 • број на излези:1
 • напон - влез (мин):2V
 • напон - влез (макс):6V
 • напон - излез (мин/фиксна):3.6V
 • напон - излез (макс):-
 • струја - излез:600mA
 • фреквенција - префрлување:3MHz
 • синхрони исправувач:Yes
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C (TA)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:SC-74A, SOT-753
 • добавувач уред пакет:SOT-25
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
XC9801B283DR-G

XC9801B283DR-G

Torex Semiconductor Ltd.

STEP-UP CHARGE PUMP WITH REGULAT

На залиха: 0

$0.89437

XC9258B0MCMR-G

XC9258B0MCMR-G

Torex Semiconductor Ltd.

1A COT CONTROL SYNCHRONOUS STEP-

На залиха: 0

$0.70490

XC9235B14C4R-G

XC9235B14C4R-G

Torex Semiconductor Ltd.

600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC

На залиха: 0

$0.80565

IXD3236A15DMR-G

IXD3236A15DMR-G

Zilog / Littelfuse

IC REG BUCK 1.5V 600MA SOT25

На залиха: 0

$0.56392

LTC3526LBEDC#TRMPBF

LTC3526LBEDC#TRMPBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC REG BOOST ADJ 550MA 6DFN

На залиха: 1.500

$5.08000

XC9237A2BDMR-G

XC9237A2BDMR-G

Torex Semiconductor Ltd.

600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC

На залиха: 0

$0.71550

XC9258A3AEMR-G

XC9258A3AEMR-G

Torex Semiconductor Ltd.

1A COT CONTROL SYNCHRONOUS STEP-

На залиха: 0

$0.70490

TPS612592YFFT

TPS612592YFFT

Texas

IC REG BOOST 5.2V 3.9A 9DSBGA

На залиха: 4.251.250

$1.53000

RP504K311D-E2

RP504K311D-E2

RICOH Electronic Devices Co., LTD.

600MA PWM/VFM STEP-DOWN DCDC CON

На залиха: 0

$0.81000

TPS65266RHBT

TPS65266RHBT

Texas

IC REG BCK ADJ 3A/2A TRPL 32VQFN

На залиха: 0

$4.12000

Категорија на производи

Top