NCP1593AMNTWG

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

NCP1593AMNTWG

Производителот
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
Опис
IC REG BUCK ADJUSTABLE 3A 10DFN
Категорија
интегрирани кола
Семејство
pmic - регулатори на напон - регулатори за префрлување на еднонасочна еднонасочна струја
Серии
-
На залиха
110000
Листови со податоци онлајн
NCP1593AMNTWG PDF
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • функција:Step-Down
 • излезна конфигурација:Positive
 • топологија:Buck
 • излезен тип:Adjustable
 • број на излези:1
 • напон - влез (мин):4V
 • напон - влез (макс):5.5V
 • напон - излез (мин/фиксна):0.6V
 • напон - излез (макс):5.23V
 • струја - излез:3A
 • фреквенција - префрлување:1MHz
 • синхрони исправувач:Yes
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C (TA)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:10-VFDFN Exposed Pad
 • добавувач уред пакет:10-DFN (3x3)
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TPS548D22RVFR

TPS548D22RVFR

Texas

IC REG BUCK ADJ 40A 40LQFN

На залиха: 218.528

По нарачка: 218.528

$40.00000

LTC3114IDHC-1#PBF

LTC3114IDHC-1#PBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC REG BCK BST ADJ 1A 16DFN

На залиха: 5.382

По нарачка: 5.382

$10.42000

TPS65288RHAR

TPS65288RHAR

Rochester Electronics

TPS65288 4.5V TO 18V INPUT, 3A/2

На залиха: 12.000

По нарачка: 12.000

$2.36380

MAX5026EUT+T

MAX5026EUT+T

Maxim Integrated

IC REG BOOST ADJ 260MA SOT23-6

На залиха: 29.111

По нарачка: 29.111

$1.11000

LTC3633AIUFD#TRPBF

LTC3633AIUFD#TRPBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC REG BUCK ADJ 3A DL 28QFN

На залиха: 9.300

По нарачка: 9.300

$11.45000

MAX8954EWN+T

MAX8954EWN+T

Maxim Integrated

IC SW P-CH HS 8-SOIC

На залиха: 5.000

По нарачка: 5.000

$6.29100

LMR33620CQ3RNXTQ1

LMR33620CQ3RNXTQ1

Texas

IC REG BUCK 3.3V 2A 12VQFN

На залиха: 38.512

По нарачка: 38.512

$2.68000

REG71050DDCR

REG71050DDCR

Texas

IC REG CHARG PUMP 5V 60MA TSOT23

На залиха: 500.000

По нарачка: 500.000

$2.10000

LTC3115EDHD-1#PBF

LTC3115EDHD-1#PBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC REG BCK BST ADJ 1A/2A 16DFN

На залиха: 75.000

По нарачка: 75.000

$11.31000

LM78S40CN/NOPB

LM78S40CN/NOPB

Texas

IC REG BUCK BST ADJ 1.5A 16DIP

На залиха: 10.000

По нарачка: 10.000

$2.62000

Категорија на производи

Top