74FCT157CTQG

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

74FCT157CTQG

Производителот
Rochester Electronics
Опис
IC MULTIPLEXER 4 X 2:1 16QSOP
Категорија
интегрирани кола
Семејство
логика - сигнални прекинувачи, мултиплексери, декодери
Серии
-
На залиха
9798
Листови со податоци онлајн
74FCT157CTQG PDF
Истражување
 • серија:74FCT
 • пакет:Tube
 • статус на дел:Obsolete
 • тип:Multiplexer
 • коло:4 x 2:1
 • независни кола:1
 • струја - излез висок, низок:15mA, 48mA
 • извор на напојување на напон:Single Supply
 • напон - напојување:4.75V ~ 5.25V
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
 • добавувач уред пакет:16-QSOP
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MC10E457FNR2

MC10E457FNR2

Rochester Electronics

IC MULTIPLEXER 3 X 2:1 28PLCC

На залиха: 1.000

$3.67000

74CBTLV6800PGG8

74CBTLV6800PGG8

Renesas Electronics America

IC BUS SWITCH 24TSSOP

На залиха: 0

$1.50300

54LS298FMQB

54LS298FMQB

Rochester Electronics

MULTIPLEXER, LS SERIES TTL

На залиха: 126

$1.67000

74HC251PW-Q100J

74HC251PW-Q100J

Nexperia

IC MULTIPLEXER 1 X 8:1 16TSSOP

На залиха: 0

$0.18583

7705202EAS2461

7705202EAS2461

Rochester Electronics

SINGLE-ENDED MUX, 8 CHANNEL

На залиха: 18

$32.01000

SN74CBTLV3253PW

SN74CBTLV3253PW

Texas

IC MUX/DEMUX 2 X 4:1 16TSSOP

На залиха: 317

$1.04000

N74F257AD,623

N74F257AD,623

Rochester Electronics

IC MULTIPLEXER 4 X 2:1 16SO

На залиха: 28.942

$0.12000

FSTUD16211MTDX

FSTUD16211MTDX

Rochester Electronics

IC BUS SWITCH 12 X 1:1 56TSSOP

На залиха: 41.000

$0.34000

74F157PC

74F157PC

Rochester Electronics

MULTIPLEXER, 4 FUNC, 2 LINE INPU

На залиха: 28.786

$0.24000

SN74CBT16244CDL

SN74CBT16244CDL

Texas

IC BUS SWITCH 4 X 1:1 48SSOP

На залиха: 350

$2.11000

Категорија на производи

Top