MPSA18RLRPG

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

MPSA18RLRPG

Производителот
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
Опис
TRANS NPN 45V 0.2A TO-92
Категорија
дискретни полупроводнички производи
Семејство
транзистори - биполарни (bjt) - единечни
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
MPSA18RLRPG PDF
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tape & Box (TB)
 • статус на дел:Obsolete
 • тип на транзистор:NPN
 • струја - колектор (иц) (макс):200 mA
 • напон - дефект на колекторски емитер (макс):45 V
 • vce сатурација (max) @ ib, ic:300mV @ 5mA, 50mA
 • струја - прекин на колекторот (макс):50nA (ICBO)
 • засилување на еднонасочна струја (hfe) (мин) @ иц, vce:500 @ 10mA, 5V
 • моќност - макс:625 mW
 • фреквенција - транзиција:160MHz
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C (TJ)
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads)
 • добавувач уред пакет:TO-92-3
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2SC3331T-AA

2SC3331T-AA

Rochester Electronics

BIP NPN 0.2A 50V

На залиха: 725.500

$0.02000

2SD415-AZ

2SD415-AZ

Rochester Electronics

SMALL SIGNAL BIPOLAR TRANSTR NPN

На залиха: 16.106

$0.25000

JAN2N3636

JAN2N3636

Roving Networks / Microchip Technology

TRANS PNP 175V 1A

На залиха: 0

$9.88010

BUW41B

BUW41B

Rochester Electronics

NPN POWER TRANSISTOR

На залиха: 7.548

$0.80000

TIP30A PBFREE

TIP30A PBFREE

Central Semiconductor

THROUGH-HOLE TRANSISTOR-BIPOLAR

На залиха: 0

$0.62964

BC327-25-AP

BC327-25-AP

Micro Commercial Components (MCC)

TRANS PNP 45V 0.8A TO-92

На залиха: 0

$0.40000

JAN2N3996

JAN2N3996

Roving Networks / Microchip Technology

TRANS NPN 80V 10A TO111

На залиха: 0

$120.12000

2N5666

2N5666

Roving Networks / Microchip Technology

NPN TRANSISTOR

На залиха: 0

$32.53000

2SA1786E-AN

2SA1786E-AN

Rochester Electronics

PNP SILICON TRANSISTOR

На залиха: 2.219

$0.53000

PBHV9540XF

PBHV9540XF

Nexperia

PBHV9540X/SOT89/MPT3

На залиха: 0

$0.14283

Категорија на производи

диоди - rf
1815 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/BAT-17-05W-H6327-883622.jpg
тиристори - scrs
4060 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/S6008VS3-843153.jpg
тиристори - триаци
3570 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/QJ8016LH4TP-883642.jpg
Top