BDX54ATU

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

BDX54ATU

Производителот
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
Опис
TRANS PNP DARL 60V 8A TO-220
Категорија
дискретни полупроводнички производи
Семејство
транзистори - биполарни (bjt) - единечни
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
BDX54ATU PDF
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tube
 • статус на дел:Obsolete
 • тип на транзистор:PNP - Darlington
 • струја - колектор (иц) (макс):8 A
 • напон - дефект на колекторски емитер (макс):60 V
 • vce сатурација (max) @ ib, ic:2V @ 12mA, 3A
 • струја - прекин на колекторот (макс):500µA
 • засилување на еднонасочна струја (hfe) (мин) @ иц, vce:750 @ 3A, 3V
 • моќност - макс:60 W
 • фреквенција - транзиција:-
 • Работна температура:150°C (TJ)
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:TO-220-3
 • добавувач уред пакет:TO-220-3
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2SC5712(TE12L,F)

2SC5712(TE12L,F)

Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation

TRANS NPN 50V 3A SC-62

На залиха: 0

$0.18020

2SCR542F3TR

2SCR542F3TR

ROHM Semiconductor

NPN 3.0A 30V MIDDLE POWER TRANSI

На залиха: 2.961

$0.61000

NTE386

NTE386

NTE Electronics, Inc.

TRANS NPN 500V 20A TO3

На залиха: 114

$20.39000

MMBTA42-FS

MMBTA42-FS

Rochester Electronics

0.5A, NPN

На залиха: 21.020

$0.04000

2SD1163A-E

2SD1163A-E

Rochester Electronics

POWER BIPOLAR TRANSISTOR NPN

На залиха: 2.133

$0.93000

DSS5540X-13

DSS5540X-13

Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)

TRANS PNP 40V 4A SOT-89

На залиха: 5.415

$0.49000

2SCR512PFRAT100

2SCR512PFRAT100

ROHM Semiconductor

NPN DRIVER TRANSISTOR (CORRESPON

На залиха: 899

$0.45000

BC846A-TP

BC846A-TP

Micro Commercial Components (MCC)

TRANS NPN 65V 0.1A SOT-23

На залиха: 1.162

$0.21000

BCY59-VIII PBFREE

BCY59-VIII PBFREE

Central Semiconductor

THROUGH-HOLE TRANSISTOR-SMALL SI

На залиха: 0

$1.05450

2SD438F-MP

2SD438F-MP

Rochester Electronics

BIPOLAR NPN 0.7A 80V

На залиха: 0

$0.06000

Категорија на производи

диоди - rf
1815 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/BAT-17-05W-H6327-883622.jpg
тиристори - scrs
4060 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/S6008VS3-843153.jpg
тиристори - триаци
3570 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/QJ8016LH4TP-883642.jpg
Top