BB179B,135

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

BB179B,135

Производителот
NXP Semiconductors
Опис
DIODE UHF VAR CAP 32V SOD523
Категорија
дискретни полупроводнички производи
Семејство
диоди - променлива капацитивност (варикапи, варактори)
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
BB179B,135 PDF
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Obsolete
 • капацитет @ vr, f:2.25pF @ 28V, 1MHz
 • сооднос на капацитивност:10
 • состојба сооднос на капацитивност:C1/C28
 • напон - пик обратна (макс):32 V
 • тип на диода:Single
 • q @ vr, f:-
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C (TJ)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:SC-79, SOD-523
 • добавувач уред пакет:SOD-523
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SMV2020-079LF

SMV2020-079LF

Skyworks Solutions, Inc.

DIODE VARACTOR

На залиха: 293.087.000

$1.00000

BB181,115

BB181,115

NXP Semiconductors

DIODE VHF VAR CAP 30V SOD523

На залиха: 5.305

$0.45000

MGV-125-21

MGV-125-21

Metelics (MACOM Technology Solutions)

VARACTOR DIODE,GAAS,HYPERABRUPT,

На залиха: 100

$21.77680

1SV281(TPH3,F)

1SV281(TPH3,F)

Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation

DIODE VCO V/UHF 10V ESC

На залиха: 22.194

$0.39000

SMV1247-079LF

SMV1247-079LF

Skyworks Solutions, Inc.

DIODE VARACTOR 15V 20MA SC-79

На залиха: 2.147.483.647

$0.85000

BB149A,115

BB149A,115

Rochester Electronics

VARIABLE CAPACITANCE DIODE

На залиха: 0

$0.07000

BB171X

BB171X

Rochester Electronics

BB171 - VHF VARIABLE CAPACITANCE

На залиха: 16.888

$0.11000

SMVA1248-079LF

SMVA1248-079LF

Skyworks Solutions, Inc.

DIODE VARACTOR

На залиха: 39.000

$0.51240

MA27V0400L

MA27V0400L

Panasonic

DIODE VARIABLE CAP 6V SSS-MINI

На залиха: 3.554

$0.42000

SVC353S-ALPS-TR-E

SVC353S-ALPS-TR-E

Rochester Electronics

AM VARICAP 3 IN 1 VR 8V

На залиха: 5.000

$0.70000

Категорија на производи

диоди - rf
1815 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/BAT-17-05W-H6327-883622.jpg
тиристори - scrs
4060 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/S6008VS3-843153.jpg
тиристори - триаци
3570 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/QJ8016LH4TP-883642.jpg
Top