PIC18C442T-I/L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

PIC18C442T-I/L

Производителот
Roving Networks / Microchip Technology
Опис
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44PLCC
Категорија
интегрирани кола
Семејство
вградени - микроконтролери
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
PIC18C442T-I/L PDF
Истражување
 • серија:PIC® 18C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Obsolete
 • јадро процесор:PIC
 • големина на јадрото:8-Bit
 • брзина:40MHz
 • поврзување:I²C, SPI, UART/USART
 • периферни уреди:Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
 • број на i/o:33
 • големината на програмската меморија:16KB (8K x 16)
 • тип на програмска меморија:OTP
 • eeprom големина:-
 • големина на овен:512 x 8
 • напон - напојување (vcc/vdd):4.2V ~ 5.5V
 • конвертори на податоци:A/D 8x10b
 • тип на осцилатор:External
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C (TA)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:44-LCC (J-Lead)
 • добавувач уред пакет:44-PLCC (16.59x16.59)
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
EFM8BB31F32I-C-QFN32

EFM8BB31F32I-C-QFN32

Silicon Labs

IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32QFN

На залиха: 0

$1.14108

TC264D40F200NBCKXUMA1

TC264D40F200NBCKXUMA1

IR (Infineon Technologies)

IC MCU 32BIT 2.5MB FLASH 144LQFP

На залиха: 0

$18.11250

R5F2M131BDFP#V0

R5F2M131BDFP#V0

Rochester Electronics

IC MCU 16BIT 4KB FLASH 32LQFP

На залиха: 1.231

$2.40000

MC9S12DG256BVPV

MC9S12DG256BVPV

Rochester Electronics

IC MCU 16BIT 256KB FLASH 112LQFP

На залиха: 1.136

$18.23000

SPC5643LK0MLQ8

SPC5643LK0MLQ8

NXP Semiconductors

IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP

На залиха: 295

$28.66000

DSPIC30F4013T-30I/ML

DSPIC30F4013T-30I/ML

Roving Networks / Microchip Technology

IC MCU 16BIT 48KB FLASH 44QFN

На залиха: 0

$5.74600

PIC32MK0512GPE064-I/PT

PIC32MK0512GPE064-I/PT

Roving Networks / Microchip Technology

IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64TQFP

На залиха: 0

$7.25000

PIC32MZ2025DAL176-I/2J

PIC32MZ2025DAL176-I/2J

Roving Networks / Microchip Technology

IC MCU 32BIT 2MB FLASH 176LQFP

На залиха: 240

$16.42000

MB89663RPF-GT-141-BND

MB89663RPF-GT-141-BND

Cypress Semiconductor

IC MCU 8BIT 8KB MROM 64QFP

На залиха: 0

$19.55000

DS5240F-130

DS5240F-130

Rochester Electronics

HIGH-SPEED SECURE 8051 MICROCONT

На залиха: 0

$16.66000

Категорија на производи

Top