MCIMX31LVMN5CR2

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

MCIMX31LVMN5CR2

Производителот
NXP Semiconductors
Опис
IC MPU I.MX31 532MHZ 473MAPBGA
Категорија
интегрирани кола
Семејство
вградени - микропроцесори
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
MCIMX31LVMN5CR2 PDF
Истражување
 • серија:i.MX31
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Obsolete
 • јадро процесор:ARM1136JF-S
 • број на јадра/широчина на магистралата:1 Core, 32-Bit
 • брзина:532MHz
 • ко-процесори/dsp:Multimedia; GPU, IPU, MPEG-4, VFP
 • рам контролери:DDR
 • графичко забрзување:Yes
 • контролери за приказ и интерфејс:Keyboard, Keypad, LCD
 • етернет:-
 • сата:-
 • USB:USB 2.0 (3)
 • напон - i/o:1.8V, 2.0V, 2.5V, 2.7V, 3.0V
 • Работна температура:0°C ~ 70°C (TA)
 • безбедносни карактеристики:Random Number Generator, RTIC, Secure Fusebox, Secure JTAG, Secure Memory
 • пакет / куќиште:473-LFBGA
 • добавувач уред пакет:473-MAPBGA (19x19)
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MCIMX6S6AVM10AD

MCIMX6S6AVM10AD

NXP Semiconductors

I.MX 6S ROM PERF ENHAN

На залиха: 0

$57.35127

MPC860ENZQ50D4

MPC860ENZQ50D4

Rochester Electronics

POWERQUICC 32 BIT POWER ARCHITEC

На залиха: 29

$86.62000

MPC8543EVTANGD

MPC8543EVTANGD

Rochester Electronics

POWERQUICC III INTEGRATED PROCES

На залиха: 396

$126.21000

96MPI7M-2.66-4M9T

96MPI7M-2.66-4M9T

Advantech

CORE 2.66G 4M 988P 2CORE I7-620M

На залиха: 0

$439.50000

AM4372BZDN80

AM4372BZDN80

Rochester Electronics

AEGIS 1.3 .8G COMM TEMP

На залиха: 9.450

$9.32000

AM4379BZDNA80

AM4379BZDNA80

Rochester Electronics

AM4379 SITARA PROCESSOR: ARM COR

На залиха: 64

$18.95000

25PPC970-30B25A3T

25PPC970-30B25A3T

Rochester Electronics

POWERPC PROCESSOR - PPC97X

На залиха: 0

$117.32000

HD64180R1F8V

HD64180R1F8V

Rochester Electronics

8-BIT MICROPROCESSOR

На залиха: 174

$9.83000

MPC8250AZQIHBC

MPC8250AZQIHBC

Rochester Electronics

POWERQUICC RISC MICROPROCESSOR,

На залиха: 1.411

$84.55000

MPC8358CVRAGDDA

MPC8358CVRAGDDA

NXP Semiconductors

IC MPU MPC83XX 400MHZ 668BGA

На залиха: 36

$120.01000

Категорија на производи

Top